Kaip naudoti elektrinį dantų šepetėlį?

Didžiausias elektrinio dantų šepetuko privalumas yra tas, kad jis efektyviai nuvalo apnašas, o pačiam  žmogui reikalinga įdėti tik minimaliai papildomų pastangų.

ŠONINIAI DANTŲ PAVIRŠIAI-> Priešingai nei naudojant paprastą dantų šepetėlį, elektrinio šepetėlio nereikia intensyviai judinti  (jokiu būdu nenaudokite judesių pirmyn-atgal, nes galite pažeisti emalį) – tiesiog pakanka nukreipti šepetėlio šerelius 45 laipsnių kampu į dantenas ir lėtai judėti palei dantenas, tuo tarpu šepetėlis pats atlieka visą darbą (sukdamasis arba vibruodamas). Ties kiekvienu dantim šepetėlį palaikykite maždaug po 3 sekundes. Taip valykite dantis iš išorinės ir vidinės pusės.

KRAMTOMIEJI DANTŲ PAVIRŠIAI -> Nukreipkite šerelius į danties vageles ir lėtai judinkite šepetėlį nuo vieno žandikaulio paskutinio danties link priekio ir taip išvalykite visus ketvirčius.

Ką dar reikia žinoti?

  • Elektrinio danties šepetėlio nespauskite labai stipriai. Kai kurie šepetėliai turi indikatorių (pvz., šviesos blyksnį), kuris parodo, kad šepetėlis per stipriai spaudžiamas.
  • Keiskite elektrinio dantes šepetėlio galvutę kas 3 mėnesius (arba dažniau, jei šereliai susidėvėjo).
  • Kai kurie elektriniai šepetėliai turi 30 sekundžių laikmatį, t.y. šepetėlis kas 30 sekundžių suvibruoja, taip informuodamas, kad baigėsi laikas skirtas išvalyti  vienam ketvirčiui burnos ir laikas judėti į kitą ketvirtį. Taip visos burnos išvalymui skiriamos 2 minutės.
  • Nors ir naudojate elektrinį dantų šepetėlį, tarpdančiams išsivalyti dar būtinai papildomai naudokite tarpdančių siūlą ar tarpdančių šepetėlius.

Kiti straipsniai: