Kodėl dantys turėtų būti tiesinami?

Skaičiuojama, kad net apie 85 procentai žmonių pasaulyje turi netaisyklingą sąkandį. Dažniausiai manoma, kad pagrindinė priežastis, kodėl atliekamas ortodontinis gydymas, yra noras turėti tobulai tiesius dantis. Tačiau šiuo atveju svarbi ne tik estetika, bet ir sveikata.

Pagrindinės pasekmės, kurias gali sukelti kreivi dantys:

  • Dantų kariesas ir dantenų uždegimas (gingivitas) Jei dantys yra kreivi, susigrūdę – kai kurias jų vietas gali būti sunku išvalyti – o nevalomose vietose atsiranda dantenų uždegimas ir kariesas (dantys genda).
  • Greitas dantų dėvėjimasis. Kai dantys netaisyklingai sudygę, kramtymo krūvis yra paskirstomas netolygiai, todėl kai kurie dantys greičiau sudyla nei turėtų.
  • Virškinimo ligos. Jei sąkandis yra labai netaisyklingas, blogai sukramtomas maistas, o tai lemia virškinamojo trakto problemas.
  • Dikcijos/kalbos sutrikimai. Sąkandžio anomalija gali neigiamai veikti tam tikrų garsų artikuliavimą.
  • Nepasitikėjimas savimi, prastesnė emocinė būsena. Netinkamas sąkandis ir kreivi dantys gali neigiamai veikti tam tikrų žmonių emocinę savijautą, kenkti asmeniniam gyvenimui ir karjerai. Po ortodontinio gydymo kai kurie pacientai pripažįsta: tiesūs dantys prideda pasitikėjimo savimi:)

Taigi, tiesūs dantys ne tik estetinė siekiamybė, bet ir puikus būdas sveikiau gyventi. Šiandien ortodontinis gydymas gali būti atliekamas ne tik naudojant metalinius breketus, bet yra galimybė dantis tiesinti taip, kad beveik niekas nepastebėtų, t.y. dantų tiesinimo kapomis.

Kiti straipsniai: