Kodėl skauda protinį dantį?

Protinį dantį gali skaudėti dėl daugelio priežasčių, pagrindines priežastis paminėsiu šiame straipsnyje, tačiau geriausiai priežastį apžiūros metu jums nustatys gydytojas odontologas.

Pagrindinės priežastys:

  • Perikoronitas Dažnai protiniai dantys išdygsta nepilnai, tuomet juos gaubia dantenos, po kuriomis renkasi įvairios apnašos bei maisto likučiai. Dėl to gali prasidėti uždegimas – perikoronitas. Gali patinti dantenos bei veido dalis, gali būti jaučiamas diskomfortas ryjant bei žiojantis.
  • Kariesas. Esant giliam kariesui dažniausiai dantį skauda nuo šalto/karšto dirgiklio.
  • Dėl gilaus karieso atsiradęs pulpos (danties nervo) uždegimas – pulpitas.  Pulpitui būdinga: aštrūs ir ilgalaikiai savaime atsirandantys danties skausmo priepuoliai;padidėjęs skausmas vakare ir naktį; skausmo plitimas į ausį, smilkinį, kaklą; danties jautrumas į šaltą ar karštą dirgiklį, kuris tęsiasi net ir po dirgiklio pašalinimo; priešuždegiminiai vaistai pulpito susirgimui yra neefektyvūs ir danties skausmo nesumažina.
  • Periodontitas – tai danties periodonto audinių uždegimas, kuris atsiranda, kai infekcija išplinta į kaulą. Dažniausiai taip atsitinka dėl negydyto laiku pulpito, tačiau yra ir kitų priežasčių. Esant periodontitui jaučiamas diskomfortas kramtant kietą maistą, atsiranda maudžiantis, bukas skausmas, dantis atrodo lyg „iškeltas“, gali patinti dantenos.
  • Dygstantys protiniai dantys gali sukelti smilkininio apatinio žandikaulio sąnario problemas (pasireiškia skausmu ausies srityje, įvairiais galvos, kaklo skausmais, atsiradusiu galvos svaigimu).

Ką daryti, jei skauda protinį dantį?

  • Kuo skubiau kreipkitės pas gydytoją odontologą.
  • Kol lauksite vizito pas odontologą, esant stipriam skausmui tinka nereceptiniai vaistai nuo uždegimo (pvz., Ibuprofenas)

 

Kiti straipsniai: