Kodėl svarbu ortodontinį gydymą pradėti vaikystėje?
Dažnai ortodontinis gydymas atliekamas dviem etapais.
- Pirmas ortodontinio gydymo etapas yra atliekamas vaikystėje, dažniausiai 7-12 metais, kai dar yra pieninių dantų. Pirmojo etapo metu stengiamasi sukurti/atstatyti vietą nuolatinių dantų dygimui, jei reikalinga, skatinamas taisyklingas žandikaulio vystymąsis/augimas. Pirmojo etapo tikslai – taisyklingai susiformavę dantų lankai ir žandikaulių dydis/padėtis.
- Antro etapo metu (kai išdygsta visi nuolatiniai dantys) yra atliekamas dantų tiesinimas. Taip pat gali būti pabaigiama koreguoti netaisyklinga žandikaulio padėtis/dydis. Tačiau jei buvo efektyviai atliktas ortodontinis gydymas pirmo etapo metu, žandiklaulio padėtį/dydį dažniausiai reikia koreguoti minimaliai.
Gana dažnai, kai pirmo etapo metu (vaikystėje) suformuojami taisyklingi dantų lankai ir žandikauliai, užkertamas kelias potencialioms dantų ir sąkandžio problemoms. Tokiu atveju, antro etapo ortodontinio gydymo nebereikia, nes dantys išdygsta nesusigrūdę, tiesiai. O jei ir būna reikalingas dantų tiesinimas, tai jis yra daug lengviau atliekamas ir pats gydymas užtrunka trumpiau.
Dėl vaiko dantų tiesinimo kreipkitės į gydytoją ortodontą, kuris įvertins situaciją ir pakonsultuos, kokie yra ortodontinio gydymo variantai.