Kodėl svarbu prižiūrėti pieninius dantis?

Sveiki ir tvirti pieniniai dantys yra labai svarbūs, nes jie tam tikra prasme rezervuoja tinkamą vietą žandikaulyje vietoj jų išaugsiantiems nuolatiniams dantims. Todėl labai svarbi reguliari pieninių dantukų priežiūra, pavyzdžiui, kad dėl skylučių pirma laiko nebūtų prarasti maži, vietą žandikaulyje saugantys dantukai.

Jeigu dėl nepakankamos priežiūros ar netinkamos burnos higienos prarandamas pieninis dantis arba jį reikia pirma laiko pašalinti, gali pasislinkti šalia esantys dantys. Dėl to vėliau dygstantys dantys gali išdygti netinkamoje vietoje, gali atsirasti dantų susigrūdimas. Todėl, netekus pieninio danties, rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją odontologą ir pasitarti, ar reikalingas vietos išlaikymo aparatas (kilpelė, plokštelė, liežuvinis, gomurinis lankas ir pan.)

Pieninius dantis reikia ne tik prižiūrėti, tačiau svarbu ir subalansuota mityba bei svarbūs maisto produktai, kuriuos reikia gerai sukramtyti, pavyzdžiui, vaisiai ir daržovės. Kramtymas padeda tinkamai vystytis dantims ir žandikauliams.

 

Literatūra: pagal “Valio, mano kūdikiui išdygo pirmasis dantukas! AnaftinBaby gelis dygstant dantukams” lankstinuke esančią informaciją.

Kiti straipsniai: