Myobrace treineris: ką reikia žinoti?

Dantys burnos ertmėje yra nuolat veikiami dviejų viena kitai priešingų jėgų: lūpų ir liežuvio. Jeigu šie veido raumenys veikia neharmoningai – gali sutrikti tiek žandikaulių, tiek veido formavimasis. Taip pat labai svarbu yra taisyklingas kvėpavimas. t.y. ramybės metu turi būti kvėpuojama per nosį, o ne per burną, nes nuo to taip pat priklauso veido ir žandikaulių augimas ir formavimasis.

Kas yra Myobrace treineris?

Myobrace trineris – tai iš medicininio silikono pagaminta plokštelė, kuri dedama ant dantų ir nešiojama 1-2 valandas dienos metu, bei nakties metu. Treinerį galima įsigyti tam tikruose odontologijos klinikose.

Myobrace treineris pakeičia burnos raumenų aktyvumą, t.y. nukreipia liežuvį į teisingą padėtį viršutiniame žandikaulyje, skatina taisyklingą rijimą. Kai treineris burnoje – pacientas kvėpuoja pro nosį, kas yra svarbiausia taisyklingo veido vystymosi ir bendros sveikatos gerinimo sąlyga.

Kai raumenys taisyklingai funkcionuoja – skatinamas taisyklingas žandikaulių vystymasis, todėl mažėja tikimybė, kad dantys bus susigrūdę.

Kada rekomenduoja nešioti Myobrace treinerį?

Treineris tinkamas:

  • Jei vaikas nuolat kvėpuoja pro burną, ar jo burna dažnai pravira (taip pat ir miego metu);
  • Jei vaikui sudėtinga ryti – rijimo metu įsitempia veido raumenys, atsiranda papildomų galvos/kaklo judesių.
  • Kai yra sutrikusi liežuvio funkcija – liežuvis nesąmoningai stumiamas tarp dantų;
  • Jei vaikas turėjo ar turi žalingų įpročių, tokių kaip ilgalaikis pirštto ar čiulptuko čiulpimas, lūpos laikymas tarp dantų ir kt.

Kokio amžiaus žmonėms yra tinkamas Myobrace treineris?

Treineriai veikia efektyviausiai tada, kai vyksta žandikaulių formavimasis, t.y. kai vaikui yra 6-10 metų.

Kokia Myobrace treinerio kaina?

Odontologijos klinikoje InMedica (L.Asanavičiūtės g.20, Vilnius), treinerio kaina yra 120 Eur, tačiau dar reiktų įvertinti tai, kad reikalinga konsultacija pas gydytoją, kuri atlieka gydymą treineriais ir konsultacijos kaina yra 45 Eur.

Kiek treinerių reikalinga gydymo laikotarpiu?

Gydymo Myobrace aparatų sistema metu įprastai yra reikalingi 3-5 standartiniai aparatai, kurie keičiami kas 4-6 mėnesius.

Taip pat svarbu žinoti, kad viso gydymo laikotarpiu gydytoja paskiria specialius veido ir kramtymo raumenims stiprinti reikalingus pratimus, todėl reikalingi reguliarūs vizitai pas odontologą(ę), maždaug 1 kartą per mėnesį ar du.

***

Pasikonsultuoti dėl Myobrace treinerio pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Kiti straipsniai: