Nuolatiniai dantys dygsta susigrūdę. Ką daryti?

Dažnai tėveliai pastebi, kad pieniniai dantukai buvo tiesūs, tačiau pradėję dygti (ar išdygę) nuolatiniai – yra susigrūdę. Kodėl taip yra ir ką daryti?

Dažniausiai nuolatiniai dantys dygsta kreivai todėl, kad dygdami jie dažnai yra labiau pasislinkę/palinkę į liežuvio pusę, nei pieniniai dantys ir taip susidaro vietos trūkumas. Kita priežasti ta, kad pieniniai dantukai yra mažesni/siauresni nei nuolatiniai dantys, todėl, jei dantų lankai yra maži – nuolatiniams dantims trūksta vietos ir jie išdygsta susigrūdę.

Ką daryti, kai pastebima, kad dantys yra susigrūdę?

  • Jei susigrūdimas priekinių dantų srityje yra nedidelis (iki 2 mm), tada kartais užtenka palaukti – ir liežuvis su nedidele jėga „pastumia” dantis į priekį (ypač jei dantukai yra palinkę į liežuvio pusę) ir dantys išsilygina. Taigi pieninių dantų dygimas kreivesne kryptimi yra gana dažnas reiškinys, o vėliau jie išsitiesina.
  • Jei susigrūdimas priekinių dantų srityje yra didelis ir/ar dantys gana ženkliai pasisukę apie savo ašį – tada reikalinga pasikonsultuoti su ortodontu. Pirmas vizitas pas ortodontą rekomenduojamas tada, kai vaikui yra 7 metai.

Jei pastebėjote, kad vaiko dantys kreivi ir tai jus neramina – būtinai kreipkitės į specialistą. Vaikystėje vykstantis žandikaulių augimas lengvina tam tikrų ortodontinių patologijų gydymą. Taip pat vaikų žandiklauliai ir dantys yra lengviau paveikiami ortodontinių aparatų, todėl gydymas įprastai būna trumpesnis ir paprastesnis.

Kiti straipsniai: