Pas vaiką yra tarpelis tarp priekinių dantų. Ar reikia kažką daryti?

Tarpelis tarp viršutinių priekinių dantų yra vadinamas diastema. Kartais tėveliams dėl to neramu ir kyla klausimas, ar reikia dėl to kažką daryti?

Kokios galimos diastemos (tarpelio) atsiradimo priežastys?

  • Dažniausia priežastis – lūpos pasaitėlis;
  • Tarpelis gali būti dėl smulkios dantų anatomijos;
  • Pradėjus dygti nuolatiniams priekiniams dantims, tarpas tarp dantų yra natūrali dantų lanko vystymosi dalis. Šioje stadijoje – 2 mm ir mažesnis tarpelis yra normalus ir pradėjus dygti iltims (apie 12 metus) jis spontaniškai užsidaro.

Kada reikalinga lūpos pasaitėlio plastika?

  • žemas, storas pasaitėlio prisitvirtinimas, kuris atrodo neestetiškai,
  • valant dantis pasaitėlis dažnai traumuojamas,
  • pasaitėlis riboja viršutinės lūpos judesius.

Jei minėtųjų veiksnių nestebima, trukdo tik tarpas tarp dantų, norint įvertinti, ar reikalinga pasaitėlio plastika, reiklalingas ištyrimas, kuomet pakeliama viršutinė lūpa ir stebima, ar pabąla gleivinė iš vidinės dantų pusės gomuryje. Jei ji pabąla, galima manyti, jog jungimasis audinys yra tarp priekinių dantų ir trukdo dantims susiglausti.

Tokiu atveju dantukai suglaudžiami brektų pagalba ir PO ortodontinio gydymo yra atliekama pasaitėlio korekcija.

Jei pasaitėlis yra koreguojamas per anksti ir netaikomas ortodontinis gydymas, susiformuoja randas, kuris vėliau tampa kliūtimi dantukų susiglaudimui. Taigi pasaitėlio šalinimas PRIEŠ ortodontinį gydymą ar jo neplanuojant – nerekomenduojamas.

Beje, pieninio sukandimo metu, pasaitėlio plastika dažniausiai nerekomenduojama.

Norėdami pasikonsultuoti dėl tarpelio tarp priekinių dantų, kreipkitės į gydytoją ortodontą ir jis atsakys į visus iškilusius klausimus:)

Kiti straipsniai: