Skauda po danties plombavimo

Atsiradęs danties jautrumas po plombavimo – gana dažna problema. Dantis gali būti jautrus nuo šalto, karšto, saldaus, rūgštaus maisto ar sukandant, taip pat gali būti jautrumas šaltam orui (kvėpuojant per burną). Dažniausiai jautrumas praeina savaime per kelias dienas ar savaites. 

Esant jautrumui rekomenduojama:

  • Vengti dirgiklių, kurie išprovokuoja jautrumą (pvz., vengti labai šalto/karšto maisto).
  • Naudoti dantų pastą jautriems dantims (pavyzdžiui, Sensodyne Rapid Relief).

Jei jautrumas nepraeina po kelių savaičių ar skausmas intensyvėja – kreipkitės į odontologą (jis gali aplikuoti specialią nujautrinančią dantis medžiagą arba pasiūlyti atlikti šaknų kanalų gydymą).

Kodėl skauda po plombavimo?

Dažniausiai skausmo priežastis – sudirgintas nervas. Šalinant kariozinius pažeidimus (nekokybiškas plombas ir pan.) yra priartėjama prie nervo ir nervas sudirginimas. Praėjus kelioms dienoms ar savaitėms nervas „sugyja“ ir jautrumas praeina.

Kita dažna priežastis – per aukšta nauja plomba, tada nepatogu sukąsti. Dažnai per kelias savaites sukandimas normalizuojasi. Tačiau, jei kandant labai jautru, plomba trukdo pilnai patogiai sukąsti, yra per aukšta, prie jos nepriprantate – tokiu atveju, kreipkitės į odontologą, kad plombą pakoreguotų.

Kada verta sunerimti?

  • Jei skausmas nepraeina po kelių savaičių;
  • Jei skausmas intensyvėja;
  • Jei dantenos apie dantį paburksta, stipriai skauda sukandant ar atsiranda tinimas, karščiavimas (gal jums danties pūlinys).
  • Jei skausmas atsiranda savaime, vakare ar naktį (gal jums pulpitas).

Esant bet kuriai iš šių situacijų – kreipkitės į odontologą.

Kiti straipsniai: