Suaugusiųjų burnos priežiūra

Suaugusieji ir vyresnio amžiaus žmonės mažiau serga ėduonimi, bet daugiau apydančio ligomis. Todėl valant dantis ir burnos ertmę, svarbu ne tik panaikinti maisto likučius ir apnašas, bet masažuoti dantenas, gerinti burnos gleivinės ir dantenų kraujo apytaką, mažinti dantų akmenų formavimąsi. Todėl dantys valomi taip, kad geriau būtų masažuojamos dantenos. Dantys valomi uždegimą mažinamosiomis, antibakterinėmis, akmenų susidarymą mažinamosiomis dantų pastomis, jei dantys jautrūs – jautrumą mažinamosiomis pastomis. Tarpdančiai kasdien valomi higieniniu tarpdančių siūlu. Jei kaupiasi daug apnašų, ryškėja apydančio ligos, skiriamas skalavimas antibakteriniais ir uždegimą mažinamaisiais skalavimo skysčiais. Jei yra dantenų ir apydančio patologinės kišenės, naudinga burnos irigacija.

Nustatytu laikotarpiu profilaktinių patikrinimų metu atliekama profesionali burnos higiena, fluoro preparatų aplikacijos.

 

Literatūra:

V. Andruškevičienė, N. Basevičienė, R. Bendinskaitė, E. Bendoraitienė, B. Jankauskienė, J. Narbutaitė, V. Mačiulskienė, Ž. Matulaitienė, J. Razmienė, K. Saldūnaitė, E. Slabšinskienė, I Vasiliauskienė, J. Zūbienė, M. Žemaitienė. Vaikų burnos ir dantų ligos. Burnos ir dantų ligų profilaktika. Kaunas: Vitae Litera leidykla, 2017; 237-238

Kiti straipsniai: