Temperatūra po danties traukimo. Ką daryti?

Normalu, kad po danties šalinimo 2-3 dienas gali pakilti temperatūra. Ką tokiu atveju daryti?

  • Jei temperatūra neaukšta ir jūs jaučiatės gerai  – tada daryti nieko nereikia, tai yra normali reakcija į danties pašalinimą (tiesiog laikykitės pooperacinių instrukcijų).
  • Esant temperatūrai, kuri didesnė nei 38.5, rekomenduojama gerti 400 mg ibuprofeno arba 500 mg paracetamolio kas 6 valandas.
  • Jei pakyla temperatūra, kurios nepavyksta normalizuoti ar ji išlieka pakilusi kelias dienas, skausmas nemažėja, atsiranda tinimas, šaltkrėtis – skubiai susisiekite su gydytoju. Visų šių simptomų priežastis – infekcija kaule (gali būti alveolitas). Tokiu atveju yra atliekamas reikalingas gydymas ir dažniausiai paskiriami antibiotikai. Jei greitu metu pas odontologą patekti nepavyks (nes yra naktis, nedarbo diena, savaitgalis) – kreipkitės į skubios pagalbos centrą (Vilnuje  – Žalgirio klinika).

Pooperacinės instrukcijos

Laikykitės visų instrukcijų, kurios pateikiamos gydytojo po danties šalinimo. Keletas jų:

  • Neskalaukite parą po rovimo. Stipriai neskalaukite ir nespjaudykite todėl, nes iš žaizdos gali pasišalinti kraujo krešulys. Po paros laiko rekomenduojama skalauti antiseptiniais burnos skalikliais (pvz., Eludril). Pirmas dvi paras po danties šalinimo skalauti reikia labai švelniai, kad iš žaizdos nepasišalintų kraujo krešulys.
  • Venkite karštų maisto produktų ir gėrimų (24 valandas po šalinimo).
  • Operuotos vietos projekcijoje ant skruosto priglauskite ledo pūslę (šaltą kompresą, sausą ledą), įvyniotą į ploną rankšluostį ar servetėlę. Jokiu būdu nelaikykite ledo tiesiai ant žando odos, nes galite sudirginti odą. Šaldyti apie 15-20 minučių su 20 minučių pertraukomis. Šią procedūrą galima atlikti apie 2 valandas (ir ilgiau).

Daugiau instrukcijų galite rasti čia.

Kiti straipsniai: