Vaistai nuo danties skausmo

Danties skausmą gali sukelti daugybė skirtingų priežasčių, pavyzdžiui, danties kariesas, pūlinys, danties įskilimas, taip pat dantį gali skaudėti po odontologinių procedūrų (danties šalinimo, šaknų kanalų gydymo, danties plombavimo).

Kad ir kokia būtų danties skausmo priežastis, dažniausiai dantį skauda dėl nervo dirginimo (trišakio nervo). Todėl dažniausiai dantų skausmo malšinimui yrs skiriami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo.

Esant skausmui, kreipkitės į odontologą,  gydytojas skirdamas vaistus atsižvelgia į tai, kokio intensyvumo yra skausmas, ar yra infekcija, ar ne, ar yra gretutinių ligų, koks paciento amžius ir t.t. Beje, esant skausmui, reikalinga nustatyti tikslią priežastį ir atlikti gydymą (pvz., šaknų kanalų gydymą, danties šalinimą, ir t.t)

Dažniausiai odontologijoje yra skiriami šie vaistai:

  • Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU). Šie vaistai yra ne tik nuo skausmo, tačiau taip pat sumažina tinimą (jei jis yra), veikia priešuždegimiškai.  Dažniausiai yra skiriamas Ibuporfenas (suaugusiam dažniausiai skiriamos 400 arba 600 mg tabletės, 3 kartus per dieną, kas 6-8 valandas).
  • Acetaminofenas (paracetamolis). Jis suveikia greičiau nei NVNU, tačiau neturi priešuždegiminio poveikio.  Dažniausiai skiriamas pacientams, kurie netoleruoja NVNU (suaugusiam dažniausiai skiriamos 500 mg paracetamolio tabletės, 3 kartus per dieną, kas 6 valandas).
  • Antibiotikai. Antibiotikai vaistinėse yra parduodami tik su receptu. Dažniausiai skiriami tada, kai yra infekcija, kuri sukėlė audinių tinimą (jei pacientas nealergiškas, dažniausiai skiriami amoksicilino grupės antibiotikai).
  • Vietiniai nuskausminantys geliai (pvz., Anaftin, Kamistad). Jie yra tepami ant gleivinės, kur skauda. Jų sudėtyje dažniausiai yra benzokainas, kuris turi nuskausminantį poveikį, tačiau, deja, šių gelių veikimo trukmė yra labai trumpa.

Prieš vartodami vaistus, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

P.S. Skubiai kreipkitės į odontologą, jei:

  • labai stipriai skauda ir skausmo nenumalšina vaistai nuo skausmo;
  • patyrėte traumą, nesustoja kraujavimas veido/burnos srityje;
  • sutinote, ir tinimas plinta į kaklą, darosi sunku ryti ir kvėpuoti, pakyla temperatūra, jaučiate silpnumą, galvos skausmą.

Jei greitu metu pas savo odontologą patekti nepavykta (nes yra savaitgalis, nedarbo diena, naktis) – kreipkitės į  savo miesto skubios pagalbos centrą (Vilnuje  – Žalgirio klinika).  Kas teikia pagalbą kituose Lietuvos miestuose skelbiama kiekvieno miesto dienraščiuose, internete.

 

 

 

Panašūs straipsniai