Apie dantų tiesinimo kapas

Kas yra dantų tiesinimo kapos?

Dantų tiesinimo kapos – tai dantų tiesinimui naudojamos plonos, permatomos plokštelės, kurios yra pagamintos iš plastiko ir dedamos ant dantų.  Dėl naudojamos švelnios spaudimo jėgos –  dantys palaipsniui juda.

Ortodontinis gydymas dantų tiesinimo kapomis susideda iš tam tikro kiekio dantų tiesinimo kapų (jos  yra gaminamos individuliai). Vienas komplektas kapų yra nešiojamas 7-14 dienų ir po to keičiamas į naują komplektą.  Kiekviename komplekte yra užprogramuotas tam tikras judesys ir taip dantys tiesinami link galutinio suplanuoto varianto.
 
Populiariausias pasaulyje dantų tiesinimo kapų gamintojas yra Invisalign, tačiau Lietuvoje taip pat populiarios –  Spark. Ordoline, AirNivol, K Line gamintojų kapos.
 
Ar dantų tiesinimos kapos tinka visoms ortodontinėms problemoms spręsti?
 
  • Dantų tiesinimo kapos nėra tinkamos visoms ortodontinėms problemoms spręsti, todėl norint sužinoti, ar jos tinkamos Jums – reikalinga pasikonsultuoti su odontologu/ortodontu, kuris atlieka dantų tiesinimą kapomis.
  • Dantų tiesinimo kapos dažniausiai naudojamos paauglių ir suaugusių dantų tiesinimui, vaikams dėl žandikaulių augimo dažniausiai  naudojami kiti ortodontinio gydymo metodai.
  • Dažniausiai dantų tiesinimo kapos yra naudojamos esant nedideliam arba vidutiniam dantų susigrūdimui ar kai norima uždaryti nedidelius tarpelius tarp dantų.
  • Jei problemos yra kompleksinės, yra didelis dantų susigrūdimas ar dideli tarpai tarp dantų, tada gali būti tinkamesnis dantų tiesinimas breketais.
 
Kaip “veikia” dantų tiesinimo kapos?
 
Konsultacijos metu gydytojas įvertina, ar tinkamas gydymas dantų tiesinimo kapomis. Jei taip, gydytojas nuima atspaudus ir nusiunčia į kapų gaminimo laboratoriją. Sudaromas dantų tiesinimo planas. Naudojant kompiuterines technologijas pagaminamos kapos, kuriose yra užprogramuotas judesys. Vis keičiant kapas – keičiasi ir  danties pozicija, dantis judinamas link suplanuoto galutinio varianto.
 
Kapos tampriai priglunda prie dantų, tačiau jas galima (ir reikia) išsiimti valgio metu, bei kai dantys yra valomi.
 
Kiek laiko per parą reikia nešioti dantų tiesinimo kapas?
 
Nešiokite dantų tiesinimo kapas 22-24 valandas per parą (išsiimkite tik kai valgote ar valote dantis).
 
Kiek laiko užtrunka dantis ištiesinti su kapomis?
 
Kie laiko užtruks – priklauso nuo individulios situacijos, tačiau dažniausiai gydymas užtrunka ne ilgiau kaip 2 metus.
 
Kokia yra tiesinimo kapų kaina?
 
Dažniausiai tiesinimas kapomis kainuoja brangiau nei breketais.
Dažiausiaisi gydymas kainuoja 3500 – 4500 Eur.
 

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

 

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

______________________

Kiti straipsniai: