Ką galima (ir ko negalima) gerti su tiesinimo kapomis burnoje?

Dantis tiesinančias kapas patogu dėvėti ir jos yra lengvai nuimamos gėrimo metu. Tačiau dažnai iškyla klausimas, ar visada kapas reikia išsiimti, kai nusprendžiama atsigerti.

Su kapomis burnoje galima gerti: vėsų ar kambario temperatūros vandenį.

Negalima gerti:

  • Kavos, arbatos ir kitų šiltų/karštų gėrimų. Kapos gali reaguoti į didelę šilumą/karštį ir deformuotis. Taip pat dėl kavoje bei arbatoje esančių pigmentų kapos gali prarasti skaidrumą.
  • Saldintų gėrimų. Saldintuose gėrimuose esantis cukrus kontaktuoja su dantimis. Kadangi kapos apgaubia dantis ir yra sumažėjęs seilių apsauginis poveikis prieš kariesogenines bakterijas, didėja tikimybė, kad atsiras kariesas.
  • Gazuotų gėrimų. Šie gėrimai yra pavojingi emaliui, nes jie turi sudėtyje rūgšties, kuri sukelia rūgštingumą burnoje ir „tirpdina” danties emalį.
  • Sulčių, vyno ir kitų pigmentuotų gėrimų. Dėl šiuose gėrimuose esančių pigmentų – kapos gali pakeisti spalvą, tapti nebe skaidrios.

Norint gerti šiuos gėrimus, kapas reikia išsiimti iš burnos. Prieš įsidedant kapas į burną – rekomenduojama dantis išsivalyti su dantų šepetėliu ir dantų pasta, tačiau jei to padaryti nėra galimybės – tada rekomenduojama burną praskalauti vandeniu.

Ar galima gerti pigmentuotus/saldintus/rūgščius/gazuotus gėrimus per šiaudelį?

Išties geriant per šiaudelį, ant dantų mažiau patenka gėrimo. Tačiau netgi geriant per šiaudelį vis tiek dalis skysčio patenka tiek ant kapų, tiek po kapomis ir gali paveikti tiek kapų skaidrumą, tiek lemti dantų pažeidimą – ypač jei taip geriama nuolatos.

Manau, kad nieko nenutiks jei retkarčiais (kai labai norima) vėsaus gėrimo bus išgeriama pro šiaudelį su kapomis burnoje, tik svarbu po to gerai burną praskalauti vėsiu/kambario temperatūros vandeniu:)

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: