Ar gali ortodontinį gydymą atlikti gydytojas odontologas?

Ortodontinį gydymą atlieka gydytojas ORTODONTAS. Gydytojas ortodontas – tai asmuo, kuris baigė vientisąsias universitetines odontologijos studijas ir ortodontijos rezidentūrą, kuri trunka mažiausiai 3 metus. Tuo tarpu bendrosios praktikos gydytojas odontologas NĖRA papildomai baigęs 3 metų ortodontijos rezidentūros studijų.

Tačiau, ar gydytojas odontologas gali atlikti ortodontinį gydymą?

Taip, gali, tačiau yra tam tikrų apribojimų.

Ištrauka iš Lietuvos medicinos normos 42:2023 „Gydytojas Odontologas” .

„Gydytojas odontologas, turintis Vilniaus universiteto ar Lietuvos sveikatos mokslų universiteto išduotą pažymėjimą, patvirtinantį, kad yra baigęs bendrai abiejų universitetų nustatytos trukmės ir turinio atitinkamas kompetencijas suteikiantį mokymą Vilniaus universiteto ar Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atitinkamoje klinikoje arba rezidentūros bazėje arba universiteto patvirtintoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, ar užsienio valstybės universitete, rengiančiame ir tobulinančiame gydytojus odontologus, gali atlikti šias procedūras:

17.4. gydyti vaikų pieninio ir mišraus sąkandžio anomalijas išimamais intraoraliniais ortodontiniais aparatais OGRI 1 ir OGRI 2 indeksų ribose; atliekant šį gydymą būtina saugoti pradinius paciento diagnostinius modelius bei panoraminę rentgenografiją 3 metus po gydymo pabaigos;

17.5. gydyti ortodontines nuolatinio sąkandžio anomalijas OGRI 1 ir OGRI 2 indeksų ribose išimamais ir fiksuotais intraoraliniais ortodontiniais aparatais nenaudojant skeletinių atramų; atliekant šį gydymą būtina saugoti pradinius paciento diagnostinius modelius bei panoraminę ir šoninę rentgenografijas 3 metus po gydymo pabaigos.”

***

Taigi, gydytojas odontologas, kuris mokėsi pagal specialią programą (įgijo ortodontijos žinių), turi teisę atlikti ortodontinį gydymą, tačiau jis gali gydyti tik tam tikras (nesudėtingas) ortodontines patologijas (OGRI1 ir OGRI2 laipsnio).

IŠVADA

Jei sąkandžio patologija yra sudėtinga – tada gydymas privalo būti atliktas gydytojo ORTODONTO, tačiau, jei sąkandžio patologija nesudėtinga, gydymą gali atlikti ir gydytojas odontologas, kuris turi specifinių (ortodontinių) žinių, t.y. yra atlikęs specialius mokymus ir yra įgijęs papildomų įgūdžių.

Kiti straipsniai: