Ar galima kapomis tiesinti tik vieną dantų lanką (žandikaulį)?

Dažnai netiesūs/pasisukę/susigrūdę dantys yra labiau viename dantų lanke (žandikaulyje). Natūralu, kad kyla klausimas, ar galima dantis tiesinti TIK viename žandikaulyje?

Atsakymas kiekvienu atveju yra individualus ir viskas priklauso nuo sąkandžio patologijos. Taip, galima, jei susigrūdimas yra nedidelis (ar, pavyzdžiui, yra nedideli tarpeliai tarp dantų) ir pats sukandimas yra geras (t.y. viršutinis žandikaulis „atitinka” apatinį žandikaulį, nėra skeletinės patologijos, nereikalinga dantų korekcija galinių dantų srityje ir t.t.).

Tačiau, deja, daugeliu atvejų dantų tiesinimo kapos reikalingos abiejuose žandikauliuose. Nes, kai dantys yra ištiesinami TIK viename žandikaulyje, atsiranda vieno žandiklaulio „neatitikimas” su kitu žandikauliu ir gali atsirasti funkcinių sutrikimų: t.y. gali tapti sunkiau sukramtyti maistą, gali atsirasti žandikaulio sąnario sutrikimų, gali suintensyvėti dantų dilimas, gali atirasti skausmas burnos/veido srityje ir t.t.

Geriausia pasikonsultuoti su dantis tiesinančiu odontologu, tačiau turėkite omeny, kad tik išskirtiniais atvejais galimas dantų tiesinimas viename dantų lanke. Dažniausiai norint suformuoti taisyklingą sąkandį – dantys yra tiesinami abiejuose dantų lankuose, nes žandikauliai nuolat kontaktuoja tarpusavyje, ir pakeitus dantų padėtį TIK viename žandikaulyje – sutrinka tarpusavio kontaktai ir tai gali turėti žalingų pasekmių.

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: