Ar galima vaikams dantis tiesinti kapomis?

Vis labiau populiarėja dantų tiesinimas kapomis, tačiau ar dantų tiesinimas kapomis yra tinkamas vaikams?

Taip, dantis galima tiesinti kapomis ir vaikams.

Tačiau dažnai dantų tiesinimas kapomis yra kombinuojamas su kitais ortodontiniais aparatais. Pavyzdžiui, jei stebima, kad vaikui reikalingas žandikaulio augimą modifikuojantis ortodontinis aparatas, kaip žandikaulio plėtikas ar funkcinis aparatas, tai paskiriamas ir aparatas, ir tiesinimo kapos.

Kapos yra skirtos dantų padėčiai koreguoti (kaip ir breketai) ir yra estetiškas dantų tiesinimo būdas. Šio metodo pasirinkimas gali pagerinti tam tikrų vaikų pasitikėjimą savimi, nes kapos, skirtingai nuo breketų, yra beveik nepastebimos.

Taip pat nešiojant kapas vaikas dantis gali valytis įprastai, nes valymosi metu kapos yra nuimamos nuo dantų. Tuo tarpu su breketais dantų valymui reikia skirti papildomai laiko ir pastangų, nes išvalymas apie breketus turi būti itin kruopštus, ir tam reikalingi specialūs šepetėliai, irigatorius, siūlas ir t.t.

Ar tiesinimas kapomis yra tinkamas vaikui – informuoja specialistas, nes jis įvertina daugybę faktorių ir vieniems vaikams puikiai tinka tiesinimas kapomis, o kitiems – geresnis metodas yra breketai, ortodontinė plokštelė ar kt.

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: