Atsiklijavo retencinė vielutė: ką daryti?
Retencinė vielutė klijuojama po ortodontinio gydymo tam, kad dantys išliktų tinkamoje padėtyje (pakartotinai nesusigrūstų ir pan.).
Tačiau tam tikrais atvejais retencinė vielutė gali atsiklijuoti, ką daryti tokiu atveju?
- Atsiklijavus retencinei vielutei apsilankykite pas savo gydytoją ortodontą arba pas odontologą, kuris yra kvalifikuotas retencinės vielutės priklijavimui ar pakeitimui. Jei vielutė yra kokybiška – ją galima tiesiog pakartotinai pritvirtinti naudojant kompozito plombą, tačiau jei vielutė defektinė, nekokybiška – tada būtina senąją vielutę pašalinti ir pritvirtinti naują.
Kiek laiko reikia „nešioti” ortodontinę vielutę?
Į šį klausimą geriausiai atsakytų ortodontas, kuris atliko dantų tiesinimą (nes kiekvienu atveju rekomenduojamas dantų retencijos laikotarpis gali būti skirtingas). Tačiau vis dažniau teigiama taip, kad reteineris turi būti „nešiojamas” tol, kol norima, kad dantys išliktų tiesūs (t.y. kad ir visą gyvenimą).
Ar yra alternatyvų retencinei vielutei?
Taip, jei pacientui nepriimtina retencinė vielutė (pvz., dėl sudėtingesnio dantų išsivalymo), tada retencinė vielutė gali būti pašalinta ir tada pagaminama retencinė dantų kapa, kuri turi būti nešiojama kiekvieną naktį (arba taip, kaip nurodyta gydytojo ortodonto).
***
Galvojate apie naują reteinerį, ar kilo klausimų – kreipkitės į gyd.od. Simoną Korop:
Registruotis galite internetu paspaudę šią nuorodą;
- InMedica, Antakalnio g. 48A, Vilnius. Telefonas registracijai: (8-5) 219 9927
- InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės). Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849