Retencinė vielutė

Kam reikalinga retencinė vielutė po ortodontinio gydymo?

Pabaigus ortodontinį gydymą – kaulinis audinys ir periodonto skaidulos nėra pilnai susiformavę, todėl norint išlaikyti dantis esamoje padėtyje – privalomas reteineris. Retencinė vielutė – tai fiksuota, individualiai išlankstyta vielutė, kuri tvirtinama iš liežuvinės dantų pusės (ji iš išorės nesimato). Jos tikslas – išlaikyti dantis tiesioje padėtyje.

Ne visiems pacientams po ortodontinio gydymo yra paskiriama retencinė vielutė – gydytojas ortodontas retencinius aparatus ir jų nešiojimo trukmę parenka individualiai, priklausomai nuo klinikinio atvejo sudėtingumo (tam tikrais atvejais – rekomenduojama retencinę vielutę nešioti tol, kol norima, kad dantys būtų tiesūs, t.y. visą gyvenimą).

Kaip prižiūrėti dantis, kai yra pritvirtinta retencinė vielutė?

Turėkite omenyje, kad retencinė vielutė apsunkina dantų priežiūrą, nes:

  • sunku toje zonoje išsivalyti tarpdančius;
  • kruopščiai reikia apie ją išsivalyti dantų paviršius (nes prie vielutės yra nišų, netolygumų);
  • tose vietose labiau yra linkę kauptis ,,akmenys’’.

Rekomenduojama (toje zonoje, kur yra retencinė vielutė):

  • naudoti tarpdančių ŠEPETĖLIUS (ne siūlą);
  • naudoti vieno danties šepetėlį (lengviau pasiekti nišas, esančias prie vielutės);
  • atvykti profesionaliai burnos higienai kas 6 mėn. (jos metu bus pašalinti akmenys retencinės vielutės srityje, pašalintos pigmentinės dėmės).

Beje, labai svarbu, kad burnos higienistas(ė) ar gydytojas odontologas(ė) įvertintų retencinės vielutės būklę bent kartą per metus – įprastai tai atliekama, kai atvykstama atlikti profesionalios burnos higienos ar kito odontologinio gydymo.

Ką daryti, jei retencinė vielutė sulūžo ar pasikeitė dantų padėtis?

Jei retencinė vielutė atsiklijavo ar susilankstė – nedelsiant registruotis vizitui pas gydytoją ortodontą ar gydytoją, kuris turi kompetencijos užklijuoti naują retencinę vielutę.

Beje, jei pasikeitė dantų padėtis, kreipkitės į savo gydytoją ortodontą – didelė tikimybė, kad bus reikalingas pakartotinis ortodontinis gydymas (kuris įprastai užtrunka gerokai trumpiau nei pirminis dantų tiesinimas).

***

Galvojate apie naują reteinerį, ar kilo klausimų – kreipkitės į gyd.od. Simoną Korop

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)


Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

simona.korop@gmail.com

Kiti straipsniai: