Dantų akmenys

Kas yra dantų akmenys?

Dantų akmenys – tai kietos nuosėdos ant dantų. Būna virš dantenų ir po jomis. Iš pradžių ant dantų kaupiasi minkštos apnašos iš nusilpusio burnos epitelio, maisto likučių, mikrobų, vėliau jose kaupiasi mineralinės druskos, susidaro dantų akmenys.

Kas turi įtakos dantų akmenų atsiradimui?

Įtakos turi žmogaus higienos įpročiai, seilių ir geriamo vandens sudėtis, mityba, dantų anatomija, netaisyklingas sąkandis, susigrūdę dantys, nekokybiškos plombos.

Kodėl reikia šalinti dantų akmenis?

  • Dantų akmenys gali sukelti dantenų uždegimą, periodontitą (parodontozę)
  • Gali atsirasti blogas burnos kvapas
  • Atsiranda dantenų paburkimas ir paraudimas bei dantenų kraujavimas
  • Gali atsirasti kariesas

Kokia yra profilaktika nuo dantų akmenų?

  • Tinkama ir reguliari burnos ertmės higiena. Du kartus per dieną, rytą ir vakare, valyti dantis minkštu šepetėliu ir pasta, bei naudoti tarpdančių siūlą.
  •  Bent porą kartų  per metus rekomenduojama atlikti profesionalų burnos higieninį valymą odontologo kabinete.

 Kaip vyksta dantų akmenų šalinimas?

Dantų akmenų šalinimas atliekamas odontologijos kabinete panaudojant ultragarsinį skelerį bei kitus specialiai tam skirtus instrumentus. Ultragarsinio skelerio skleidžiama vibracija padeda akmenims atskilti nuo danties paviršiaus. Kavos, vyno, tabako ar kitų produktų paveiktas ir susidaręs rudas dantų pigmentas dažniausiai nesunkiai pašalinimas Air Flow (oro abrazijos) būdu. Šiam dantų akmenų valymo etapui naudojama stipri sodos miltelių ir vandens srovė.

Dantų akmenų valymo procedūra dažniausiai užtrunka iki 1 valandos.

Kiti straipsniai: