Dantų balinimas juostelėmis

Dantų balinimo juostelės yra plonos plastikinės juostelės, padengtos dantis balinančiu geliu, kurio sudėtyje yra peroksido. Sekant gamintojo nurodyta naudojimo instrukcija, dantis balinančios juostelės priklijuojamos prie dantų paviršiaus. Dažniausiai dantų balinimo juostelės dedamos ant dantų du kartus per dieną ir laikomos 30 minučių. Procedūra kartojama maždaug 14 dienų. Rezultatai pradeda matytis po poros dienų.

Privalumai: Lengvai prieinamos (galima įsigyti vaistinėse, internetu),  paprastai naudojimos ir gana efektyviai išbalina dantis.

Trūkumai: Balinimo juostelės nėra individualizuotos kiekvienam žmogui, todėl dantis gali išbalinti netolygiai, gali pažeisti/sudirginti dantenas (jei gelis kontaktuoja su dantenomis). Balinamas juostelėmis yra mažiau efektyvus nei balinimas kapomis.

Prieš balinantis juostelėmis rekomenduojama apsilankyti pas odontologą,

Ką reiktų žinoti apie dantų balinimą?

  • Prieš balinimą dantys turi būti sveiki (sugydyti kariesai, dantenų/periodonto ligos ir t.t.).
  • Prieš balinimą būtina atlikti profesionalią burnos ertmės higieną.
  • Plombos, vainikėliai ir kt. spalvos nekeičia. Estetinis plombavimas turi būti atliekamas ne anksčiau kaip dvi savaitės po dantų balinimo.

  • Netolygus rezultatas. Po balinimo kartais pasitaiko netolygi dantų spalva. Laikui bėgant spalva suvienodėja.

  • Balinimo efektyvumas priklauso nuo emalio storio, įgimto jo atspalvio, amžiaus, mitybos, higienos ir žalingų įpročių.Kiek pabals jo dantys, sunku atsakyti, nes kiekvienu atveju situacija yra individuali. Parastai dantys pašviesėja 1-2 tonais pagal dantų atspalvių paletę. Tai priklauso nuo pigmento tipo.

  • Po balinimo dantys išlieka balti nuo 1 iki 3 metų. Tai priklauso nuo žmogaus gyvenimo būdo: rūkymas, kava, juoda arbata, raudonas vynas ir kt. turi įtakos dantų atspalviui. Jei tuo piktnaudžiaujama, gali tekti papildomai balinti dantis.

  • Po balinimo procedūros gali padidėti dantų kaklelių jautrumas. Paprastai šis jautrumas yra laikinas (praeina po kelių dienų). Jei dantys itin jautrūs, galima išgerti skausmą mažinančių vaistų (pvz., Ibuprofeno). Dantų balinimo laikotarpiu ir po balinimo rekomenduojama naudoti dantų pastą jautriems dantims (pvz., turinčias kalio nitrato) bei fluoro preparatus, turinčius remineralizuojantį ir jautrumą mažinantį poveikį (pvz., Recaldent Mousse Plus, ApaCare dantų pasta).

  • Dantų balinimas yra saugus, jei atliekamas pagal rekomedacijas (ir su saiku):)  Jei dantys balinami labai dažnai ir intensyviai, gali būti pažeidžiamas danties audinys.

Kiti straipsniai: