Ką reikia žinoti apie dantų tiesinimo kapas?

Kas yra dantų tiesinimo kapos?

Dantų tiesinimo kapos – tai plonos, permatomos plokštelės, dedamos ant dantų. Viskas, ką jūs turite daryti, tai nešioti  dantis tiesinančią kapą, kurią kas 1-2 savaites keisite vis nauja. Dėl individualiai pagamintų kapų, dantys palaipsniui juda ir galiausiai pasiekiamas suplanuotas rezultatas – graži šypsena:)

Kada dantys gali būti tiesinami kapomis?

Nešiojant kapas, yra koreguojami: susigrūdę dantys, tarpai tarp dantų, gilus sukandimas.  Gydymas kapomis galimas tada,  kai dantis reikia pastumti ne daugiau kaip 4 mm.

Kada nerekomenduojama dantis tiesinti dantų tiesinimo kapomis?

Kapomis ne visada pavyksta išgydyti kryžminį, skeletinį ir atvirą sukandimus.

Kokia yra gydymo eiga?

Pirminės konsultacijos metu gydytojas įvertins, ar įmanoma Jūsų dantis ištiesinti kapomis. Jei gydytojas nutars, kad problema kapomis yra išgydoma, jis nuims dantų atspaudus. Tada yra sudaromas individualus gydymo planas. Laboratorijoje iš gydytojo pateiktų duomenų pagaminamos individualios kapos. Jas reikia nešioti ne mažiau kaip 22 valandas per parą.

Kiek laiko užtrunka dantų tiesinimas kapomis?

Dantų tiesinimas kapomis trunka 6-24 mėnesius. Per tą laiką pas odontologą teks lankytis kas 4-8 savaites. Gydymo metu paprastai prireikia kelių (keliolikos) kapų komplektų.

Ar skauda nešiojant tiesinimo kapas?

Kadangi kapomis Jūsų dantys bus „stumiami“,  gydymo pradžioje ar pakeitus kapų komplektą, bus jaučiamas maudimas, veržimas tačiau jis po 2-3 parų nurimsta.

Kiek kainuoja dantų tiesinimo kapos?

Kaina priklauso nuo individulios situacijos, tačiau vidutiniškai abiejų žandikaulių tiesinimas skaidriomis kapomis kainuoja 3000 – 5000 Eur.

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: