Ką reikia žinoti prieš atliekant estetinį plombavimą?

Estetinis plombavimas – tai procedūra, kurios metu plombų pagalba atkuriami pažeisti ar negražiai atrodantys priekiniai dantys.

Specialisto paieška. Rinkitės gydytoją ne pagal kainą, o pagal jo kvalifikaciją:) Kadangi estetinis plombavimas yra susijęs su vizualiu grožiu – labai svarbu šiai procedūrai pasirinkti specialistą, kurio plombavimo darbus matėte (darbai dažnai būna publikuojami klinikos internetiniame puslapyje, Facebook’e, Instagram’e). Kiekvienas estetinio plombavimo specialistas „turi savo braižą”, todėl svarbu, kad jums gydytojo atlikti estetinio plombavimo darbai patiktų. Mano rekomenduojamas specialistes galite rasti ČIA.

Konsultacija. Konsultacijos metu būtinai pasakykite gydytojui, kokie jūsų lūkesčiai, ko tikitės, kas nepatinka šypsenoje. Kuo daugiau komunikuosite prieš atliekant estetinį plombavimą – tuo lengviau gydytojui bus pasiekti rezultatą, kuris ir jums, ir specialistui bus priimtinas.

Kai kurie gydytojai konsultacijos metu siūlo atlikti greitą pavyzdinį plombavimą, kuris padeda geriau įsivaizduoti galutinį rezultatą. Gydytojas su laikina plomba sukuria preliminarią danties formą, o konsultacijos pabaigoje, plomba nuimama.

Profesionali burnos higiena. Prieš estetinį plombavimą būtiną atlikti profesionalią burnos higieną. Profesionalios higienos metu yra pašalinamas kietasis (akmenys) ir minkštasis apnašas, taip pat pašalinamas ir pigmentinis apnašas, todėl dantys tampa natūralios spalvos.

Svarbu, kad atliekant estetinį plombavimą dantys būtų švarūs ir nebūtų dantenų uždegimo (gingivito).

Dantų balinimas. Jei norisi šviesesnės šypsenos, dažnai rekomenduojama prieš estetinį plombavimą atlikti visų dantų balinimą. Estetinio plombavimo metu plombų spalva parenkamos pagal išbalintų dantų spalvą.

Svarbu žinoti:

  • Po dantų balinimo estetinį plombavimą galima atlikti ne anksčiau nei po 2 sav.
  • Plombos, protezai nebąla.

Ortodontinis gydymas. Jei dantys yra susigrūdę, kreivi, yra dideli tarpai tarp dantų ar kitos sąkandžio problemos – prieš atliekant estetinį plombavimą rekomenduojama atlikti ortodontinį gydymą (dantų tiesinimą skaidriomis kapomis arba breketais).

Pagrindinės priežastys, kodėl rekomenduojamas ortodontinis gydymas:

  • Neatlikus ortodontinio gydymo ir norint gražios šypsneos – dėl netaisyklingos danties padėties gali tekti nugręžti daug sveiko danties audinio. Estetinis plombavimas, tai procedūra, kurios metu stengiamasi maksimaliai išsaugoti natūralius danties audinius, todėl kreiviems/susigrūdusiems dantims ši procedūra netinkama.
  • Esant tam tikroms sąkandžio patologijoms (pvz., giliam sukandimui), plombos gali skilinėti ir tokiu atveju estetinio plombavimo metu pasiektas rezultatas nebus ilgalaikis, teks dažnai vaikščioti pas odontolgą dėl kandamųjų kraštų skilinėjimo ar kitų pataisymų.

Dantenų plastika. Labai svarbu, koks yra dantenų kontūras, ar yra dantenų šypsena (jei taip, ar norima ją koreguoti). Jei reikalinga koreguoti dantenas – tada specialistas (dažniausiai periodontologas) atlieka dantenų plastiką. Po procedūros dantenoms reikia laiko sugyti, todėl estetinis plombaimas gali būti atidėtas iki 8 sav.

Sąkandžio kėlimas. Sąkandžio kėlimas yra aktualus žmonėms, kurie turi nudilusius dantis. Ir ypač tai aktualu, jei norima estetiškai plombuoti apatinius kandžius, nes esant nudilusiems kandamiesiems krašteliamas – jų formai atkurti, krašteliams „pakelti”, nėra vietos. Jei norima estetinio plombavimo metu atkurti apatinius kandžius ir yra didelis dantų nudilimas – reikia pakelti sukandimą, t.y. plombomis/ vainikėliais atstatyti krūminių dantų aukštį.

Jei planuojate atlikti estetinį plombavimą – nueikite konsultacijai pas estetinio plombavimo specialistą(ę) ir jums bus atsakyta į visus iškilusius klausimus, ir neabejoju, kad bus sudarytas gydymo planas, kuris geriausiai tinka jums:)

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)


Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

simona.korop@gmail.com

Kiti straipsniai: