Kada galima valgyti po profesionalios burnos higienos?

Atlikus profesionalią burnos higieną dažnam iškyla klausimas, kada bus galima valgyti. Išties bendro susitarimo tarp odontologų ir burnos higienistų nėra – vieni teigia, kad galima valgyti iš karto, kiti rekomenduoja palaukti 0,5-3 val.

REKOMENDACIJOS:

  • Jei jums buvo atlikta profesionali burnos higiena ir buvo naudota sodasrovė – valgyti galite po 30 minučių.
  • Jei jums buvo atlikta profesionali burnos higiena ir pabaigoje dantys aplikuoti fluoro geliu/laku  – valgyti galite po 1 – 2 valandų, nes tiek reikia laiko efektyviam fluoro poveikiui pasiekti. Po fluoro aplikacijų taip pat rekomenduojama 24 valandas nevartoti pieno produktų.
  • Jei jums buvo atlikta profesionali burnos higiena ir nei sodasrovė nei fluoro aplikacijos netaikytos – valgyti galite iškart po procedūros.

Ką dar reikia žinoti po profesionalios burnos higienos?

  • Atlikus profesionalią burnos higieną yra pašalinamas ir paviršinis apsauginis baltyminis sluoksnis – pelikulė, todėl dantys yra „imlesni”  dažančioms medžiagoms. Pelikulė vėl susiformuoja po maždaug 6 valandų, todėl rekomenduojama iškart po profesionalios burnos higienos nevartoti dažančių maisto produktų tokių kaip kava, arbata, raudonas vynas, uogos, padažai ir pan. Dėl šios priežasties taip pat rekomenduojama 6 valandas nerūkyti.
  • Po procedūros dantys gali kurį laiką būti jautresni, todėl nevartokite labai šaltų ir labai karštų maisto produktų. Dėl tos pačios priežasties nerekomenduojama iš karto po procedūros vartoti ir labai aštrių, rūgščių patiekalų bei gėrimų ir vengti gazuotų, ypač saldžių, gėrimų. Jei dantys jautrūs – galite valyti dantis specialia dantų pasta, skirta jautriems dantims.
  • Po procedūros rekomenduojamas minkštas neaštrus maistas kaip: jogurtas, sūris, bananai, kiaušinis, sriuba, bulvių produktai ir pan.
  • Po procedūros normalu, jei dantenos kraujuoja. Gerai valykite dantis ir tarpdančius namuose ir kraujavimas maždaug po 5-7 dienų turėtų dingti.
  • Sekanties vizitas pas odontologą/burnos higienistą dėl profesionalios burnos higienos turėtų būti po 6-12 mėnesių (priklauso nuo to, kokia yra dantų ir dantenų būklė).

Kiti straipsniai: