Kaip ir kada valyti dantų tiesinimo kapas?

Dantų tiesinimo kapos turi būti burnoje 22-24 valandas per parą, todėl būtina pasirūpinti, kad kapos būtų švarios. Kapos yra keičiamos į naujas kas 7-14 dienų, todėl gera priežiūra yra svarbi, kad kapos per tą laiką nepakeistų spalvos  ir nekauptų bakterijų:)

Kaip ir kada valyti tiesinimo kapas?

  • Valykite kapas 2 kartus per dieną  – ryte ir vakare, tuo pačiu metu, kai valote dantis.

Yra 2 būdai, kaip rekomenduojama valyti kapas:

1. Tiesinimo kapoms išvalyti naudokite minkštą dantų šepetėlį ir bespalvį skystą muilą arba nedidelį kiekį neabrazyvos dantų pastos. Kapas reikia išvalyti iš visų pusių. Išvalius – gerai nuskalaukite. Rekomenduojama, kad kapomas naudotumėte atskirą  (nei kad dantims naudojate) dantų šepetėlį.

2. Naudokite išimamiems dantų protezamas skirtas valymo tabletes. Ištirpinkite tabletę vandenyje ir užmerkite kapas maždaug 15 min. Po to kapas labai gerai išvalykite su minkštu dantų šepetėliu ir kruopščiai nuskalaukite su šiltu (bet ne karštu) vandeniu.

Kaip prižiūrėti kapas dienos eigoje?

Svarbu žinoti, kad draudžiama valgyti ir gerti su tiesinimo kapomis burnoje (su kapomis burnoje galima gerti tik vandenį). Neišsiėmus tiesinimo kapų, maistas gali „palįsti” po kapomis, kapos gali pakeisti spavą bei būti pažeistos.

Kiekvieną kartą išsiėmus tiesinimo kapas iš burnos – rekomenduojamas jas praskalauti su šaltu arba šiltu vandeniu. Išsiėmę kapas, jas laikykite spacialioje dėžutėje.

Negalima kapų skalauti su karštu vandeniu, nes karštis gali jas deformuoti.

Rekomenduojama, kad prieš įsidedant kapas, dantis išsivalytumėte su dantų šepetėliu ir pasta bei naudotumėte tarpdančių siūlą (jei nėra galimybės išsivalyti dantų – gerai praskalautumėte burną su vandeniu).

IŠVADA: Nešiojantiems dantų tiesinimo kapas reikia daugiau laiko praleisti vonios kambaryje, tačiau dantų valymo metodika išlieka ta pati, o pačias kapas valyti taip pat labai nesudėtinga:)

Ko nerekomenduojama daryti?

  • Nenaudokite kieto šepetėlio ir abrazyvios dantų pastos tiesinimo kapoms valyti, nes abrazyvi dantų pasta gali palikti įbrėžimus  kapoje (pvz., abrazyvios yra dantis balinančios dantų pastos).
  • Neskalaukite tiesinimo kapų po karštu vandeniu.
  • Nenaudokite kapų valymui spalvoto muilo ar kitų galinčių kapas nudažyti priemonių.

PATARIMAS.

Visada turėkite su savimi maišelį („kosmetinę”) su dantų šepetėliu, dantų pasta ir servetėlėmis.

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: