Kas kiek laiko reikia keisti retencinę vielutę?

Retencinė vielutė yra gana dažnai paskiriama po ortodontinio gydymo dantims stabilizuoti (kad jie vėl negrįžtų į pradinę padėtį). Šio tipo reteineris yra estetiškas (jo nesimato iš išorės), patogus, nereikalinga papildomai galvoti apie įsidėjimą į burną, priešingai nei tuo atveju, kai dantims stabilizuoti paskiriama išimama plokštelė arba skaidri kapa.

Kas kiek laiko reikia keisti ortodontinę vielutę?

Jei vielutė yra gerai pritvirtinta prie dantų ir nesimato jos defektų – jos keisti ir nereikia. Ji keičiama tada, kai sulūžta, atsiklijuoja ar kitaip deformuojasi. Ją pakeisti gali ortodontas arba gydytojas odontologas, kuris turi reikiamą kvalifikaciją ir medžiagas naujos vielutės uždėjimui (ar senos korekcijai).

Kiek laiko reikia nešioti retencinę vielutę?

Po ortodontinio gydymo ortodontas informuoja apie reteinerių nešiojimo protokolą (trukmę ir pan.).

Tačiau vis dažniau kalbama apie tai, kad retencinę vielutę reikalinga nešioti neribotą laiką, t.y. tol, kol norima turėti tiesius dantis (gali būti ir visą gyvenimą). Dantys po truputį juda visą gyvenimą, todėl reteineris ir rekomenduojamas. Tačiau dantų padėtį gali užlaikyti ne tik retencinė vielutė ir jei ji nepriimtina – galima nešioti retencinę kapą arba plokštelę.

Galvojate apie naują reteinerį, ar kilo klausimų – kreipkitės į gyd.od. Simoną Korop

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)

Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

arba

InMedica, Antakalnio g. 48A, Vilnius

Telefonas registracijai: (8-5) 219 9927

arba

registruotis galite internetu paspaudę šią nuorodą.

Kiti straipsniai: