Kiek tiesinimo kapų reikia dantims ištiesinti?

Kaip veikia dantų tiesinimo kapos?

Kapos veikia švelniai spausdamos tose vietose, kuriose reikalingas danties judesys. Kapos stumia dantis į iš anksto suplanuotą norimą padėtį. Tam, kad dantys nuolatos judėtų tikslo link, pacientai turi keisti kapas naujomis. Įprastai tai atliekama kas vieną – dvi savaites (gydytojas nurodo intervalą).

Kiek tiesinimo kapų reikia dantims ištiesinti?

Kapų skaičius priklauso nuo sąkandžio patologijos ir individualių pacientų savybių (pavyzdžiui, kaulo tankio/storio, dantenų būklės, paciento bendradarbiavimo ir t.t. ).

Esant minimaliam dantų susigrūdimui, ar norint uždaryti tarpelį tarp dantų, gali pakakti ir 7 kapų, o esant sudėtingai sąkandžio patologijai – gali prireikti ir virš 70 kapų. Kapų skaičius yra individualus kiekvienu atveju.

Taip pat didesnį kiekį kapų reikia nešioti tiems pacientams, kurie neišlaiko kapų burnoje tiek, kiek rekomenduojama, t.y. bent 22 valandas per parą.

Kodėl reikalingas pakartotinas dantų skenavimas ir papildomų kapų užsakymas?

Dantis tiesinant kapomis gydymas vyksta etapais: po pirmo etapo praktiškai visada reikalingas pakartotinis dantų skenavimas ir papildomų kapų užsakymas.

Praktiškai neįmanoma iš pirmo karto numatyti, kaip ir kiek tikslai judės kiekvienas dantis, todėl po tam tikro laiko – pakartotinai skenuojami dantų lankai, stebimas gydymo progresas ir pagal esamą situaciją modeliuojamas tolimesnis gydymas – užsakomos papildomai kapos, kad būtų pasiektas užsibrėžtas rezultatas.

Pakartotinų dantų skenavimų gydymo eigoje gali būti net keli, taigi aiškus galutinis kapų skaičius tampa tik tada, kai jau baigtas gydymas. Gydymo pradžioje tiksliai prognozuoti kapų skaičių dažniausiai neįmanoma, nes tai, kas suplanuojama kompiuterio programomis, nebūtinai įvyksta žmogaus organizme (dantys juda pagal individualias biologines žmogaus organizmo savybes, o ne pagal kompiuterinės programos planą). Gydymas atliekamas tol, kol gydymo rezutatai tenkina ir pacientą, ir gydytoją:)

Kiti straipsniai: