Ko negalima daryti su tiesinimo kapomis burnoje?

Tiesinant dantis skaidriomis kapomis – jos burnoje turi būti ne trumpiau kaip 22 valandas per parą. Kyla klausimas, ko reiktų vengti, kai kapos burnoje?

Su kapomis burnoje nerekomenduojama:

  • Valgyti. Kramtymo metu kyla rizika jas įskelti ar sulaužyti, todėl, kai valgoma, kapas reikia išsiimti iš burnos. Išimtas kapas rekomenduojama laikyti specialioje joms skirtoje dėžutėje.
  • Gerti karštus, saldintus, gazuotus gėrimus. Karšti gėrimai gali deformuoti kapas ir taip gali būti sutrikdomas jų efektyvumas, suprastėti laikomumas. Taip pat rekomenduojama vengti saldintų/gazuotų gėrimų, nes jie didina karieso atsiradimo riziką. Su kapomis burnoje galima gerti TIK vandenį.
  • Rūkyti. Nerekomenduojama rūkyti su kapomis burnoje, nes tai lemia greitesnį jų pigmentavimąsi (kapos gali tapti rusvos, nepermatomos) ir nikotinas bei kitos cigaretėse esančios cheminės medžiagos gali pakeisti tiesinimo kapos struktūrą, gali pakisti kapos elastingumas.
  • Kramtyti kramtomąją gumą. Kapos gali įskilti/sulūžti, nes jos nėra atsparios ilgalaikiam krūviui, kuris generuojamas kramtymo metu.

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: