Kokią dantų pastą rinktis žmonėms, turintiems dantų implantus?

Jai pas jus burnoje yra dantų implantas(ai), jums reiktų žinoti, kad ne kiekviena dantų pasta yra tinkama.

SVARBU ŽINOTI:

  • FLUORAS. Jei burnoje yra implantai –  NEGALIMA vartoti parūgštinto monofluorfosfato, alavo fluorido bei daug fluoro turinčių pastų, nes jos gali sukelti koroziją. Šiuo atveju tinka vartoti nedidelį kiekį (apie 250 ppm) neutralaus NaF ar amino fluorido turinčias pastas (jei burnoje dar likę savų dantų). Jei burnoje savų dantų nėra – naudokite dantų pastą be fluoro. Taip pat turintiems implantus galima kaitalioti dantų pastas – naudoti tai su fluoru (mažu kiekiu), tai be fluoro.
  • ABRAZYVUMAS. Jei dantų pasta abrazyvi (didelis RDA), ji gali bražyti tiek emalį, tiek implanto paviršių. Todėl kasdieniam naudojimui rekomenduojama rinktis ne abrazyvią dantų pastą. Deja, ne ant visų dantų pastų yra pateikiamas RDA (abrazyvumo) indeksas, tačiau svarbu nenaudoti balinančių dantis, rūkantiems žmonėms skirtų dantų pastų, nes jos dažniausiai turi aukštą RDA (yra labai abrazyvios). Tam tikrų dantų pastų abrazyvumą galite pasižiūrėti čia.

Beje, audiniai apie implantus yra „imlesni” infekcijai, todėl labai svarbu gera burnos higiena. Valykite dantis du kartus per dieną, ne trumpiau kaip 2 minutes, o tarpdančių valymui apie implantą naudokite tarpdančių šepetėlius.

Ar galima apie dantų implantą valyti su siūlu?

Ne, tarpdančius apie implantą  (vieną kartą per dieną) reiktų valyti su tarpdančių šepetėliais, bet ne su siūlu. Daugiau informacijos apie tai rasite čia.

Rekomenduojamų dantų pastų (turintiems implantus) pavyzdžiai:

Kiti straipsniai: