Koks dantų šepetėlis yra tinkamas implantams?

Šepetėlis implantams

Pirmosiomis savaitėmis po implantacijos rekomenuojama naudoti ne elektrinį, o paprastą minkštą dantų šepetėlį. Tačiau kai implantas integruojasi („prigyja”), galima arba toliau naudoti paprastą dantų šepetėlį su maža galvute ir minkštais šereliais arba elektrinį dantų šepetėlį. Taip pat apie implantus galima valyti su vieno danties šepetėliu. Dantų šepetėlį reikia keisti kas 3 mėnesius.

Svarbu NENAUDOTI šepetėlio kietais šereliais (hard), nes jis gali pabraižyti tiek implanto tiek emalio paviršius bei, jei naudosite elektrinį dantų šepetėlį – valykite su juo taisyklingai, nespauskite stipriai.

Papildomai gydytojas odontologas gali rekomenduoti naudoti vandens irigatorių (ypač jei ant implantų yra tiltelis).

Dantų pasta implantams

  • Naudokite dantų pastą tik su mažu kiekiu fluoro (iki 250 ppm) arba dantų pastą be fluoro. Didelis kiekis fluoro gali sukelti implanto paviršiaus koroziją;
  • Naudokite tik švelnią, ne abrazyvią dantų pastą, t.y. nenaudokite dantų balinimui skirtų dantų pastų (whitening);

Burnos priežiūra

Apie implantuotus dantis infekcija plinta greičiau nei apie natūralius dantis, todėl labai svarbu gera burnos higiena. Pagrindinis burnos higienos tikslas yra pašalinti dantų apnašas, todėl būtina valyti dantis du kartus per dieną (ryte ir vakare), ne trumpiau kaip po 2 minutes. Tarpdančius reikalinga valyti vieną kartą per dieną – beje, prie implanto geriau naudoti tarpdančių šepetėlius, o ne tarpdančių siūlą.

Taip pat svarbu reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną – kas 6-12 mėnesių.

Kiti straipsniai: