Liežuvinis reteineris (vielutė). Ką reikia žinoti?

Liežuvinis reteineris – tai iš liežuvio pusės klijuojama nenuimama vielutė, kuri užlaiko Jūsų dantis po ortodontinio gydymo.

Reteinerio BŪKLĖS STEBĖJIMAS

Nustatyta, kad daugeliui žmonių dantys juda visą gyvenimą. Ypač linkę susigrūsti apatinio žandikaulio priekiniai dantys. Net esant geros kokybės reteineriui – dantys gali minimaliai pakeisti padėtį.

  • Fiksuoto reteinerio (vielutės) būklę būtina tikrinti kas 6-12 mėnesių.  Įprastai tai atliekama, kai atvykstama atlikti profesionalios burnos higienos ar kito odontologinio gydymo – vizito metu paklauskite, kokia reteinerio būklė (ar nėra įtrūkimų, lūžių, atsiklijavimų ir pan.).
  • Jeigu reteineris atsiklijuoja nuo dantų arba vielutė sulūžta – reikia nedelsiant atvykti pas gydytoją, kuris pakeistų defektinę vielutę į naują.
  • Stebėkite, ar nėra žymaus danties(ų) padėties pokyčio. Jei dantų pozicija ženkliai keičiasi – tai gali būti ženklas, kad reteineris yra pažeistas.

P.S. Svarbu laiku pastebėti, jei reteineris yra pažeistas, nes dantys gali grįžti į savo pradinę padėtį ir vėliau, norint ištaisyti atsinaujinusį kreivumą, gali tekti atlikti pakartotinį ortodontinį gydymą.

Dantų PRIEŽIŪRA esant fiksuotam reteineriui

  • Dantis valykite 2 kartus per dieną.
  • Vieną kartą per dieną valykite tarpdančius: tarpdančių siūlu ar tarpdančių šepetėliais.
  • Valykite apie vielutę: dantis vielutės zonoje rekomenduojama valyti su vieno danties šepetėliu, tarpdančių siūlu ar tarpdančių šepetėliu. Patogiausia vietas apie reteinerį išvalyti naudojant tarpdančių šepetėlius ar tarpdančių siūlą pakietintu galiuku (pvz., Oral-B Superfloss).
  • Atlikite profesionalią burnos higieną kas 6-12 mėn.

MITYBA

  • Pasistenkite nekąsti kieto maisto toje vietoje, kurioje yra fiksluotas reteineris. Kietas maistas gali deformuoti/pažeisti reteinerį ar net įtakoti jo lūžį.

Kiek laiko turi būti nešiojamas liežuvinis reteineris?

Kadangi daugeliui žmonių dantys juda visą gyvenimą – reteinerį rekomenduojama nešioti visą gyvenimą (tiksliau tol, kol norite, kad dantys išliktų tiesūs:))

Jei liežuvinis reteineris Jums yra nepriimtinas, yra galimybė nešioti kitos rūšies reteinerį t.y. retencinę kapą ar plokštelę. Dėl labiausiai Jums tinkamo reteinerio – būtina pasikonsultuoti su gydytoju ortodontu, kuris Jums atlieka dantų tiesinimą.

***

Galvojate apie naują reteinerį, ar kilo klausimų – kreipkitės į gyd.od. Simoną Korop:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)


Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

simona.korop@gmail.com

Kiti straipsniai: