Retencinės kapos užsakymas

Po ortodontinio gydymo eina retencinis periodas –  t.y. ortodontinio gydymo metu gautų dantų ar sąkandžio būklės padėties stabilizavimas.

Dažnai retencinio periodo metu yra paskiriama retencinė kapa – tai skaidri, dantis dengianti plokštėlė (įtvaras), kuri apgaubia dantis ir taip juos išlaiko stabilioje pozicijoje. Retencinė kapa gali būti naudojama ant apatinio žandikaulio dantų, ant viršutinio žandikaulio dantų arba ant abiejų. Kartais yra taikoma dviguba retencija – ant vidinių priekinių dantų paviršių yra klijuojama retencinė vielutė ir papildomai (dažniausiai naktimis) nešiojama retencinė kapa.

Retencinė kapa yra indvidualiai gaminama laboratorijoje, tačiau jos gamybai ortodontas arba gydytojas odontogas turi nuimti nuo dantų atspaudus (arba dantis nuskenuoti).

Kur galima kreiptis dėl retencinės kapos užsakymo?

InMedica klinikoje (pas gyd. od. Simoną Korop) individualiai pagamintos retencinės kapos kaina yra 122 Eur.

Registruotis galite internetu paspaudę šią nuorodą;

  • InMedica, Antakalnio g. 48A, Vilnius. Telefonas registracijai: (0-5) 219 9927
  • InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės). Registratūros telefonas: (0-5) 244 6849

Kas kiek laiko reikia keisti retencinę kapą?

Tikslaus termino, kas kiek laiko reikia keisti retencinę kapą, nėra. Dažniausiai retencinė kapa keičiama į naują dėl šių priežasčių:

  • Retencinė kapa įskilo ar sulūžo;
  • Retencinė kapa susidėvėjo: pakito jos elastingumas, kapa tampriai neapspaudžia dantų;
  • Retencinė kapa pakeitė formą, pavyzdžiui, jei retencinė kapa yra plaunama po karštu vandeniu – ji gali deformuotis, tada būtina pagaminti naują retencinę kapą.
  • Retencinė kapa skleidžia nemalonų kvapą. Taip dažniausiai nutinka, jei retencinė kapa nėra kasdien tinkamai valoma/dezinfekuojama.
  • Retencinė kapa kurį laiką buvo nenešiojama ir ją užsidedant – jaučiamas spaudimas, kapa nebetinka/nepriglunda ant dantų.
  • Buvo atliktas dantų protezavimas ar plombavimas ir sena retencinė kapa nebetinka.

Kiti straipsniai: