Ortodontiniai elastikai: ką reikia žinoti?

Ortodontinio gydymo metu tam tikrais atvejais yra paskiriami ortodontiniai elastikai. Ką reiktų apie juos žinoti?

Kas yra ortodontiniai elastikai?

Tai tam tikros gumelės, kurios padeda koreguoti sukandimą, sukurdamos reikiamą papildomą judesį. Elastikai gali būti tvirtinami ant prie dantų pritvirtintų „sagučių”, breketų arba ant tiesinimo kapų.

Elastikai yra skirtingų rūšių: priklausomai nuo paskirtos rūšies elastikai yra skirtingo dydžio ir generuoja skirtingą jėgą. Todėl labai svabu nešioti būtent tuos elastikus, kuriuos paskyrė gydytojas.

Taip pat elastikai dedami tam tikra kryptimi ant dantų. Kryptis priklauso nuo sąkandžio patologijos. Labai svarbu, kad elastikai būtų nešiojami tiksliai taip, kaip nurodyta ortodonto.

Kiek laiko per parą reikia laikyti elastikus burnoje?

Trukmė yra paskirta gydytojo ortodonto, tačiau dažniausiai jie laikomi burnoje visą parą (išsiimami tik valgant ir valant dantis). Labai svarbu juos laikyti burnoje ne trumpiau, nei nurtodyta gydytojo, nes kitaip gydymo rezultatai bus neprognozuojami, o dažnai sąkandžio patologijos net negalima pilnai koreguoti – gydymas neefektyvus, jei elastikai nenešiojami tiek, kiek reikalinga.

Kaip dažnai senus elastikus reikia pakeisti naujais?

Elastikai savo pirminę generuojamą jėgą išlaiko gana trumpą laikotarpį, todėl juos keisti rekomenduojama kas 12 valandų arba net dar dažniau – po kiekvieno valgio.

Kur perkami elastikai?

Kadangi elastikai yra paskiriami individualiai (pagal esamą ortodontinę patologiją) – geriausia juos pirkti toje įstaigoje, kurioje atliekamas ortodontinis gydymas.

Ką daryti, jei nepavyksta uždėti elastiko?

Norint uždėti elastiką, galite panaudoti pincetą arba tarpdančių siūlą.

Kiti straipsniai: