Ortodontiniai mini-implantai: ką reikia žinoti?

Kas yra ortodontiniai mini-implantai?

Ortodontiniai mini- implantai (arba mikro-straigtai) yra mažo diametro (dažniausiai 1.5-2 mm skersmens) sraigtiniai implantai, kurie tvirtinami į kaulą ortodontinio gydymo metu (laikinai). Jie yra pagaminti iš titano lydinio arba nerūdijančio plieno.

Kodėl reikalingi mini-implantai?

Ortodontinis mini-implantas suteikia papildomą atramą dantims judinti ortodontinio gydymo metu. Jie reikalingi tam, kad kuo tiksliau ir efektyviau būtų atlikti gydytojo suplanuoti dantų judesiai. 

Kokia yra mikro-implanto įsukimo ir išsukimo procedūra?

Prieš įsukant mini-implantą yra atliekamas nuskausminimas. Dažniausiai visa procedūra trunka iki 15 minučių. Implantas įsukamas naudojant specialius instrumentus.

Implanto pašalinimas yra nesudėtinga procedūra: implantas išsukamas per kelias minutes su specialiu instrumentu (kartais net nereikalingas nuskausminimas). Žaizdelė, likusi po implanto išsukimo, įprastai sugyja per kelias dienas.

Ko galima tikėtis po mini-implanto įsukimo?

Kai kurie žmonės jaučia skausmą/maudimą po procedūros – tokiu atveju rekomenduojama išgerti vaistų nuo skausmo (pavyzdžiui, ibuprofeno arba paracetamolio).

Kokios galimos komplikacijos po procedūros?

Nestabilus mini-implantas. Tam tikrais atvejais mini-implantas tampa nestabilus ir yra prarandamas (apie 10 – 20 proc. atvejų). Tokiu atveju mini-implantas yra pašalinamas ir gali būti įsukamas kitoje lokacijoje.

Mini-implanto kontaktas su šaknimi. Tam tikrais atvejais įsukimo metu galimas mini-implanto sąlytis su šaknimi. Tokiu atveju galimas mini-implanto pašalinimas ir įsukimas kitoje lokacijoje.

Mini-implanto valymas

Labai svarbu kasdien kruopščiai valyti apie mini-implantą. Apie mini-implantą neturi būti maisto likučių ir apnašo. Jei mini-implantas nevalomas – didesnė tikimybė, kad implantas “atsilaisvins”/bus pašalintas dėl atsiradusio uždegimo.

Valymui naudokite nedidelį šepetėlį ir taip pat galite naudoti chlorheksidinio turintį gelį ar skystį (Eludirl, Curaprox Perio-Plus gelį, Curasept Rigenerante gelį ir kt.). Apie mini-implantą valykite švelniai, nenaudokite (apie mini-implantą) elektrinio danties šepetėlio.

Kiti straipsniai: