Ortodontinis treineris Myobrace

Šiuolaikiniai tyrimai rodo, kad ortodontines problemas (dantų susigrūdimą, netaisyklingą sukandimą ir pan.) sukelia nebūtinai vien genetiniai veiksniai, tačiau blogo sąkandžio atsiradimą gali lemti ir tam tikrų žalingų įpročių turėjimas. Tai tokie žalingi įpročiai kaip: kvėpavimas pro burną, liežuvio stūmimas tarp dantų, netaisyklingas rijimas, nykščio čiulpimas, ilgalaikis čiulptuko naudojimas, nečiaupios lūpos ir .t.t.

Vis daugiau akcentuojama tai, kad taisyklingas veido augimas priklauso nuo veido raumenų funkcijos ir kvėpavimo įpročių.

Kas yra Myobrace treineris?

Myobrace treineris – tai minkštas aparatas, kuris dedamas į burną ir skirimas esant tokiems blogiems įpročiams, kaip kvėpavimas per burną, netaisyklinga liežuvio padėtis.

Gydymo tikslas:

Atstatyti taisyklingą raumenų funkciją, tai yra:

  • Lūpos turi būti sučiauptos;
  • Kvėpuojama per nosį (NE per burną);
  • Liežuvis priglaustas prie gomurio;

Kaip veikia Myobrace treineris?

Treineris:

  • Treineryje esanti kilpelė nukreipia liežuvį į teisingą padėtį viršutiniame žandikaulyje (t.y. liežuvis yra priglaustas prie gomurio);
  • Keičia netaisyklingo rijimo įpročius;
  • Treniruoja pacientą kvėpuoti pro nosį;
  • Treinerio naudojimas gali lemti tai, kad priekiniai dantys išsitiesina ir plečiasi žandikaulio lankai. Tačiau šis poveikis yra labiau netiesioginis treinerio naudojimo rezultatas. Kai raumenys ima funkcionuoti taisyklingai. t.y. kai liežuvis yra priglaustas prie gomurio ir lūpos sučiauptos – liežuvio raumuo veikia kaip žandiklaukio „plėtiklis” (didėja gomurys) ir padaro vietos dantims dantų lanke taisyklingai išsidėstyti.

Kokio amžiaus vaikams tinkamas Myobrace treineris?

Myobrace treineris gali bųti naudojamas nuo tokio amžiaus, kada vaikas yra motyvuotas aparatą išlaikyti burnoje 1-2 valandas per dieną (dažniausiai nuo 5 metų). Mažesniems vaikams veido raumenų stiprinimui gali būti naudojamas Myobrace Infant treiner aparatas.

Taigi Myobrace dažniausiai yra skiriamas 5 – 10 amžiaus vaikams. Būtent šiame amžiuje jo veikimas yra efektyviausias t.y. pašalinus žalingus įpročius įtakojamas ir veido struktūrų taisyklingas vystymasis, kadangi šiame amžiuje vaiko veidas formuojasi, auga.

Taip pat yra specialūs treineriai, skirti suaugusiems. Jie atlieka tokią pačią funkciją kaip ir vaikams skirti treineriai – padeda koreguoti žalingus įpročius (tačiau neturi ar tik minimaliai įtakoja veido struktūrų pokyčius).

Kada reikia nešioti Myobrace treinerį?

1-2 valandas dienos metu ir miegant (per naktį). Dienos metu nebūtina 1-2 valandas be pertraukos laikyti Myobrace aparatą burnoje: galima laikyti 20 min ryte (pvz., kol važiuojamą į mokyklą), 20 min po pietų (pvz., kol ruošiami namų darbai), 30 min vakare (pvz.,kol ruošiami namų darbai) ir pan.

Labai svarbu, kad vaikas būtų motyvuotas kasdien nešioti Myobrace treinerį, priešingu atveju rezultas bus neprognozuojamas.

Kokie pratimai skiriami nešiojantiems Myobrace treinerį?

Atliekant gydymą Myobrace treineriu – būtina kasdien atlikti pratimus, susijusius su kvėpavimo, liežuvio laikymo, rijimo, veido ir kramtymo raumenų funkcijų gerinimu. Pratimus rekomenduojama atlikti 2 kartus per dieną po 2-5 minutes.

Šie pratimai:

  • Yra paskiriami Miofunkcinę terapiją atliekančios specialisto (geriausias variantas)
  • Tam tikrus pratimus(anglų kalba) rasite ČIA.
  • Jei vaikas nemotyvuotas atlikti pratimus – galite pabandyti įsigyti specialų aparatą, skirtą veido ir kramtymo raumenims stiprinti – Myotalea.

Kiek laiko trunka gydymas Myobrace treineriu?

Gydymas trunka apie 1,5 – 2 metus.

Vieno treinerio dažniausiai nepakanka gydymo metu. Pavyzdžiui, esant mišriam sukandimui dantų tiesinimas pradedamas nuo K1 ir baigiamas (dažniausiai) su K3 treineriu.

Ar pabaigus gydymą Myobrace nebereikės dantų teisinti breketais ar dantų tiesinimo kapomis?

Nebūtinai. Ir po gydymo Myobrace treineriu gali būti reikalingas ortodontinis gydymas, tačiau dažnai jis trunka trumpiau ir rezultatas dažniausiai būna geresnis, nes pašalinus žalingus įpročius – taisyklingiau susiformuoja žandikauliai.

***

Domina Myobrace treineris?

Pasikonsultuoti su gydytoja odontologe ir įsigyti Myobrace treinerį galite atvykę į kliniką (treineris 120 Eur + konsultacija 45 Eur):

L.Asanavičiūtės g. 20, Vilnius

Registratūros tel. 852446849

Kilus klausimams rašykite: simona.korop@gmail.com

Kiti straipsniai: