Periimplantitas

Periimplantitas – tai implantą supančių audinių (dantenų ir kaulo) uždegimas, kuris lemia kaulo “tirpimą” (rezorbciją). Tai periodontito ligos atitikmuo prie dantų implantų, tačiau liga progresuoja greičiau.  Dėl periimplantito gali būti prarastas danties implantas. Periimplantitas pacientui gali išsivystyti nuo implatacijos praėjus ir 2, 5 ar 10 metų.

Tam tikri veiksniai didina riziką atsirasti periimplantitui, tai yra prasta burnos higiena, rūkymas, paveldimumas, nekontroliuojamas diabetas, okliuzinė perkrova, likusios tam tikros medžiagų dalelės apie implantą po protezavimo ir kt.

Kokia yra periimplantito profilaktika?

  • Svarbu susigydyti periodontologines problemas (gingivitą, periodontitą)  bei kitus burnoje esančius infekcijos židinius (pvz., kariesą) iki implantacijos. Svarbu neskubėti dėti implantų tiems pacientams, kurie prieš 3–4 mėnesius sirgo periodontitu.
  • Svarbu gerai prižiūrėti jau įsuktus implantus: valyti dantis 2 kartus per dieną 2-3 min. minkštu dantų šepetėliu bei valyti tarpdančius.
  • Reguliariai lankykitės pas odontologą, net jei ir nejaučiate uždegiminių simptomų.

Kokie yra periimplantito požymiai?

  • Kartais pacientas nejaučia jokių simptomų esant periimplantitui – jis diagnozuojamas reguliaraus vizito pas odontologą metu, atliekant specialius tyrimus – zondavimą apie implantą, rentgeno nuotrauką ir t.t.
  • Gali būti skausmas, pūliavimas, kraujavimas, patinimas, tempimas implanto vietoje.

Kaip gydomas periimplantitas?

  • Gydytojas periodontologas paskiria gydymą priklausomai nuo situacijos (rekomenduojama reguliari profesionali burnos higiena, geras valymas apie implantą, esant sudėtingesnei situacijai – specialios periodontologinės operacijos). Ankstyvoje ligos stadijoje uždegimo gydymas dažniausiai būna veiksmingas.
  • Esant sunkiai periimplantito situacijai – implantas yra pašalinamas ir vietoj jo (suvaldžius infekciją) sriegiamas naujas implantas.

Ar implantas turėtų funkcionuoti burnoje visą likusį gyvenimą?

Lietuvos Respublikos odontologų profesinės etikos kodekse pažymima, kad odontologas negali suteikti terminuotos garantijos teikiamoms paslaugoms.

Implanto gamintojas gali suteikti garantiją pačiam implantui („varžteliui”), kad jam nieko nenutiks, tai yra jis neįskils, nelūš ir pan., bet tai  negarantuoja, jog implantas funkcionuos paciento burnoje visą likusį gyvenimą (nes implanto nesėkmę gali lemti paciento sisteminės ligos, infekcijos, dantų nepriežiūra ir pan.).

Kiti straipsniai: