Pieninių dantukų valymas

Kai prasikalęs pirmasis pieninis dantukas truputį paauga, galima pradėti rūpintis pirmaisiais pieniniais dantimis (geriausių rezultatų pasiekiama tai darant du kartus per parą). Dantukų iki vienerių metų valymui  tinka drėgni vatos gniužulėliai ar marlės gabalėliai arba specialūs vaistinėse parduodami kūdikių dantų šepetėliai.

Tinka ir maži ant piršto užmaunai dantims valyti skirti antpirščiai su mikštais guminiais šereliais. Jais galima valyti ir prižiūrėti dantis, taip pat masažuoti dantenas kalantis dantukams.

Sulaukęs 18-24 mėnesių amžiaus kūdikis tikriausiai sugebės savarankiškai laikyti dantų šepetėlį ir dantų pastą. Turėtumėte pasinaudoti galimybe žaidžiant vaiką mokyti, kaip judinti burnoje dantų šepetėlį (naudoti sukamuosius judesius), kad veiksmingai išsivalytų ir prižiūrėtų dantis ir dantenas.  Patrauklūs vaikiški dantų šepetėliai gali padėti nugalėti mažųjų nepasitikėjimą ir motyvuoti juos rūpintis dantimis.

Kai vaikas išsivalo dantukus, vienas iš tėvelių turi pakartotinai išvalyti dantis. Mama arba tėtis vaikui dantukus turi valyti iki iki septynerių metų.

Kokią dantų pastą naudoti?

Pagal 2009 m. Europos Sąjungos standartus fluoro kiekis dantų pastose rekomenduojamas toks:

  • Iki 3 metų rekomenduojamos pastos su fluoridų kiekiu iki 500 ppm (parts per million – fluoro koncentracija milijono dalelėmis). Dantų pasta tik suvilgomas dantų šepetėlis.
  • Nuo 3 iki 6 metų rekomenduojamos dantų pastos su 1000 ppm fluoridų, bet vartoti reikėtų tik žirnio dydžio pastos kiekį.
  • 6 – 18 metų – 1450 ppm fluoro turinti dantų pasta.

Kiti straipsniai: