Sąkandžio korekcija treineriais (Myobrace)

Netaisyklingas sąkandis formuojasi (dažniausiai) dėl dviejų priežasčių: genetinių veiksnių ir aplinkos faktorių (pavyzdžiui, žalingų vaiko įpročių).

Dantys burnos ertmėje yra nuolat veikiami dviejų viena kitai priešingų jėgų: lūpų ir liežuvio. Jeigu šie veido raumenys veikia tinkamai – veidas turi galimybę vystytis harmoningai. Pažeidus šių jėgų pusiausvyrą, situacija pasikeičia – sutrinka tiek žandikaulių, tiek veido formavimasis.

Žalingi aplinkos faktoriai, kurie gali lemti netaisyklingo sąkandžio formavimąsi:

Norint išvengti neharmoningo veido ir žandikaulių formavimosi – šie žalingi įpročiai turėtų būti koreguojami kaip įmanoma anksčiau, nes esant netinkamai liežuvio padėčiai, netaisyklingai funkcionuojant veido ir kramtomiesiems raumenims, taip pat turint įprotį kvėpuoti per burną – žandikauliai neužauga iki genetiškai užprogramuoto dydžio (ir tai įtakoja dantų susigrūdimą).

Myobrace treineris – kaip jis padeda koreguoti sąkandį?

Myobrace treineris – tai iš medicininio silikono pagamintas aparatas, kuris turi būti laikomas burnoje 1-2 valandas dienos metu ir miegant.

  • Treineris turi specialias struktūras, kurios nukreipia liežuvį į taisyklingą padėtį. Kai liežuvis yra priglaustas prie gomurio – natūraliai plečiamas gomurys, formuojasi platesnis viršutinio žandikaulio lankas.
  • Su treineriu burnoje vaikas turi būti sučiauptomis lūpomis – todėl skatinamas kvėpavimas per burną;
  • Speciali treinerio forma skatina žandikaulių lankų formavimąsi (plėtimą), taip gali būti sukuriama vieta dantims (mažėja tikimybė, kad dantys dantų lanke išsidėstys kreivai, bus susigrūdę);

Kokio amžiaus žmonėms labiausiai tinkama sąkandžio korekcija treineriais?

Treineris efektyviausias tada – kai vyksta veido ir žandikaulių formavimasis, t.y. vaikystėje. Dažniausiai Myobrace treineris skiriamas 6-10 metų vaikams.

Ar gydymo metu pakanka vien treinerio?

Ne, gydymo metu svarbu atlikti ir specialius pratimus, skirtus raumenų funkcijai gerinti/”atstatyti” (paskiria gydytojas odontologas).

Gydymo metu 1 treinerio nepakanka – įprastai reikalingi 3-4 treineriai.

Domina Myobrace treineris?

Pasikonsultuoti su gydytoja odontologe ir įsigyti Myobrace treinerį galite atvykę į kliniką (treineris 120 Eur + konsultacija 45 Eur):

L.Asanavičiūtės g. 20, Vilnius

Registratūros tel. 852446849

Kilus klausimams rašykite: simona.korop@gmail.com

Kiti straipsniai: