Tarpeliai tarp priekinių dantų. Kaip koreguoti?

Tam tikri žmonės turi vieną tarpą tarp dantų (diastemą) arba keletą tarpelių tarp dantų (tremas). Šie tarpeliai gali atrodyti neestetiškai, todėl galvojama apie tai, kaip juos galima „panaikinti”.

Pagrindiniai būdai, kurie rekomenduojami tarpeliamas tarp dantų „uždaryti”:

  • Dantų tiesinimas. Dažniausiai rekomenduojama tarpelius uždaryti atliekant ortodontinį gydymą: t.y. dantys tiesinami (tarpeliai uždaromi) naudojant dantų tiesinimo kapas arba breketus. Šio metodo privalumas tas, kad dantys sustumiami šalia vienas kito nenaudojant plombų, tiesiog pakeičiant esamų/savų dantų padėtį. Pagrindinis šio metodo trūkumas – galutiniam rezultatui pasiekti reikalingas laikas, t.y. ortodontinis gydymas įprastai trunka 6-24 mėnesius.
  • Estetinis dantų plombavimas. Tarpelius tarp dantų galima uždaryti plombuojant. Tačiau prieš atliekant šią procedūrą reikia įvertinti, ar po plombavimo dantys netaps neproporcingai dideli. Taip pat reikia turėti omenyje, kad plombas reikia reguliariai poliruoti ir kas tam tikrą laiką „atnaujinti”, taip pat reikia žinoti tai, kad po tam tikro laiko (po keletos metų) dantis gali tekti ir perplombuoti (nes plombos pigmentuojasi ir pan.).

Kiekvieno paciento situacija yra individuali ir vieniems labiau tinkamas yra ortodontinis gydymas, o kitiems – estetinis dantų plombavimas.

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: