Žalingų įpročių formavimasis ir kūdikio maitinimas krūtimi
2005 metais publikuotame straipsnyje buvo pateikta sąsaja tarp kūdikio maitinimo krūtimi ir žalingų įpročių formavimosi.
Tyrėjai įrodė, kad vaikai, kurie kvėpuoja per burną ir turi žalingų įpročių (tokių, kaip čiulptuko naudojimas, piršto čiulpimas, nagų kramtymas ir pan.) buvo kūdikystėje maitinami krūtimi trumpiau nei 6 mėnesius arba visai natūraliai nemaitinami.
Įžvalgos iš straipsnio:
- Straipsnyje teigiama, kad jei vaikas yra maitinamas natūraliai bent 6 mėnesius, tada yra patenkinamas kūdikio fiziologinis čiulpimo poreikis ir sumažėja tikimybė atsirasti žalingiems įpročiams.
- Atsiradę žalingi įpročiai (piršto čiulpimas, čiulptuko naudojimas, nagų kramtymas ir pan.) gali lemti neuroraumeninį veido ir burnos disbalansą, įtakoti sąkandžio patologijos atsiradimą.
- Straipsnio autoriai nustatė, kad dauguma vaikų, kurie taisyklingai kvėpavo per nosį (ir neturėjo kvėpavimo problemų), pirmaisiais gyvenimo mėnesiais buvo maitinami natūraliai.
- Įrodyta, kad kuo vaikas ilgiau maitinamas natūraliai, tuo mažesnė tikimybė susirgti vidinės ausies uždegimu.
IŠVADA
Taigi galima teigti, kad maitinimas yra naudingas ne tik dėl to, kad mamos pienas kūdikiui yra visavertis maistas ir natūraliai maitinant formuojasi psichologinis ryšys, bet taip pat yra skatinamas taisyklingas kvėpavimas per nosį bei mažėja tikimybė žalingų įpročių atsiradimui.
Informacijos šaltinis: Luciana VitalianoVoi Trawitzki ir kt., Breast-feeding and deleterious oral habits in mouth and nose breathers, 2015