5 dažnai užduodami klausimai apie dantų tiesinimo kapas

Dantų tiesinimo kapos dažniausiai yra siūlomos žmonėms, kurie nori patikimo ir beveik nematomo būdo dantims ištiesinti.

Čia pateikiami 5 klausimai, kurie dažnai iškyla žmonėms apie tiesinimo kapas.

1.Kas yra dantų tiesinimo kapos?

Dantų tiesinimo kapos – tai plonos, skaidrios ir burnoje beveik nepastebimos plokštelės, pagamintos iš saugaus, medicininio plastiko. Jos gaminamos individualiai ir keičiamos kas 7-14 dienų. Kapos burnoje turi būti ne mažiau kaip 22 valandas per parą. Tokiu būdu kapos veikia dantis švelnia jėga ir jie pamažu tiesinasi.

2. Kuo tiesinimo kapos skiriasi nuo breketų?

Dantų tiesinimo kapas galima išsiimti iš burnos, tuo tarpu breketai – fiksuoti ant dantų. Didžiausias dantų tiesinimo kapų skirtumas yra tas, kad kapos yra praktiškai nepastebimos ant dantų (t.y. estetiškas dantų tiesinimas), tuo tarpu breketai – pastebimi.

3. Kokias sąkandžio patologijas galima tiesinti kapomis?

Dažniausiai kapos naudojamos, kai yra nedidelis arba vidutinio laipsnio dantų susigrūdimas, ar kai yra tarpai tarp dantų. Tačiau kapos tinkamos ir esant sudėtingesnėms sąkandžio patologijoms (tačiau tada gali būti reikalingos priemones, kaip, pavyzdžiui, ortodontiniai mini-implantai).

4. Kiek laiko užtrunka dantų tiesinimas kapomis?

Dažniausiai dantų tiesinimas kapomis užtrunka trumpiau nei tiesinimas brektais, Įprasta dantų tiesinimo trukmė: 1-2 metai (tačiau gali užtrukti ir ilgiau).

5. Ko galima tikėtis, kai dantys jau tiesūs?

Labai svarbu, kad po dantų ištiesinimo būtų nešiojamas reteineris. Nenešiojant reteinerio – dantys gali sugrįžti į tą pačią poziciją, kurioje buvo prieš ištiesinant dantis.

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: