Ar dantų tiesinimas kapomis yra tinkamas paaugliams?

Taip, dantų tiesinimas kapomis yra puikus metodas paauglių dantims ištiesinti. Tai estetiškas būdas (nes kapos ant dantų praktiškai nematomos) ir efektyvus.

Kas svarbu?

  • Kad būtų išdygę visi nuolatiniai dantys (išskyrus protinius dantis). Tai yra, gydymas kapomis taikomas nuo maždaug nuo 13 metų.
  • Kad paaugys būtų motyvuotas laikyti kapas burnoje ne trumpiau kaip 22 valandas per parą;
  • Gera burnos higiena.

Ar visas sąkandžio patologijas gali koreguoti kapos?

Kapos gali koreguoti daugelį sąkandžio patologijų (tačiau tam tikroms sąkandžio patlogijoms yra tinkamesni breketai), todėl, jei yra galvojama apie dantų tiesinimą kapomis – pasikonsultuokite su dantis tiesinančiu gydytoju ir jis jums atsakys į iškilusius klausimus.

Kiek laiko dažniausiai trunka ortodontinis gydymas?

Ortodontinio gydymo trukmė yra labai įvairi ir priklauso nuo konkretaus gydymo atvejo. Tačiau dažnai gydymas trunka apie 2 metus.

Kaip dantų tiesinimo kapos nešiojamos?

Dantų tiesinimo kapas būtina nešioti ne trumpiau kaip 22 val. per parą, laikantis kapų numeracijos sekos ir keičiant jas kas 7-14 dienų.

Ar dantų tiesinimui pakanka TIK kapų?

Dažniausia – taip. Tačiau esant sudėtingoms situacijoms gali būti naudojami ir papildomi elementai (pavyzdžiui, ortodontiniai mikro-implantai, segmentiniai breketai), kurie garantuoja sėkmingą gydymo rezultatą.

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: