Kreivi dantys – kodėl verta juos ištiesinti?

Dantų tiesinimas – procedūra, atliekama ne tik norint pasirūpinti estetika (turėti gražesnę šypseną), bet ir siekiant išvengti sveikatos problemų.

Kokias problemas gali sukelti kreivi dantys?

  • Kariesas ir dantenų uždegimas (gingivitas). Esant susigrūdusiems dantims maistas lengviau užstringa nelygių dantų tarpdančiuose ir juos sunkiau išsivalyti – todėl gali atsirasti kariesas ir periodonto ligos (gingvitas, periodontitas).
  • Greitesnis dantų dėvėjimasis. Esant taisyklingam sąkandžiui – valgant kramtymo krūvis pasiskirsto tolygiai ant visų dantų. Esant netaisyklingam sąkandžiui – dažnai didesnis krūvis tenka tam tikriems dantims, todėl jie dėvisi greičiau, gali nuskilti ar net nulūžti.
  • Sudėtingesnis odontologinis gydymas. Gydyti kreivus dantis yra daug sudėtingiau, nei kai jie yra lygūs. Jei reikalingas protezavimas, tada gali būti apsunkintas tiltų uždėjimas, implantacija ir kt. Dažnai esant nelygiems dantims – prieš protezavimą yra atliekamas ortodontinis gydymas.
  • Pašalinamas didelis kiekis emalio (dažnai) – jei atliekamas estetinis plombavimas ar šypsenos korekcija laminatėmis. Jei dantys kreivi – norint juos „ištiesinti” plombų ar laminačių „pagalba” yra pašalinamas didelis kiekis emalio/dentino, kartais danties audinių pašalinama tiek daug, kad reikalinga atlikti endodontinį gydymą.
  • Blogas burnos kvapas. Kaip minėta anksčiau, kreivi dantys palengvina maisto likučių ir apnašų kaupimąsi, todėl sunkiau tinkamai išvalyti visus dantų paviršius. Kai apnašas pasilieka ant dantų – atsiranda blogas burnos kvapas.
  • Nepasitikėjimas savimi. Graži šypsena natūraliai verčia žmones labiau pasitikėti savo išvaizda.
  • Žandikaulio sąnario surikimai ir/ar kramtymo raumenų maudimas. Jei dantys labai kreivi – gali atsirasti netaisyklingas apatinio žandikaulio judesys. Tai gali sukelti žandikaulio sąnarių ir raumenų skausmą, sutrikimus.

Kaip yra tiesinami dantys?

Dantis tiesina gydytojas ortodontas.

Dantys dažniausiai yra tiesinami breketų sistema arba dantų tiesinimo kapomis.

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: