Ortodontija – kas tai?

Ortodontija – tai odontologijos sritis, kurios tikslas – netaisyklingo sąkandžio ir kreivų dantų korekcija, šypsenos estetikos atkūrimas.

Kada prireikia ortodontinio gydymo?

  • Kai dantys yra kreivi ar/ir kai yra netaisyklingas sąkandis. Pavyzdžiui, stebimi susigrūdę dantys, atsikišę į priekį viršutiniai dantys, per mažas smakras t.y. smakras atrodo „pastumtas” atgal (distalinis sukandimas), atsikišęs į priekį apatinis žandikaulis (mezialinis sukandimas), viršutiniai dantys per daug uždengia apatinius dantis (gilus sukandimas), sukandus atsiranda tarpas tarp viršutinių ir apatinių priekinių dantų (atviras sukandimas).
  • Kai nėra vieno ar kelių dantų užuomazgų;
  • Kai yra papildomų dantų;
  • Tam tikrų sindromų, veido vysytymosi sutrikimo atvejais (esant lūpos ir gomurio nesuaugimui ir t.t.)

Kaip atliekamas ortodontinis gydymas?

Ortodontinį gydymą atlieka gydytojas ortodontas.

Ortodontinio gydymo metu gali būti taikoma daug metodų sąkandžiui koreguoti (priklauso nuo žmogaus amžiaus, sąkandžio patologijos ir t.t.).

Dažnai netaisyklingas sąkandis atsiranda esant sutrikusiai raumenų funkcijai, tai yra: kai vaikas ilgai naudoja čiulptuką, čiulpia pirštą, taip pat kai netaisyklingoje padėtyje laikomas liežuvis, atsiradęs įprotis kvėpuoti per burną ir t.t. Tokiu atveju rekomenduojama atlikti miofunkcinę terapiją. Ją dažnai paskiria gydytojas ortodontas prieš arba po ortodontinio gydymo.

Ar ortodontinis gydymas atliekamas tik vaikams?

Ortodontinis gydymas yra taikomas ir vaikams, ir suaugusiems.

Tačiau tinkamiausias amžius apsilankyti pas ortodontą – kai vaikui yra 7 metai (bet galima ir anksčiau). Ankstyvas veido skeleto ir dantų padėčių įverinimas duoda geresnes galimybes efektyvesniam ortodoniam gydymui atlikti.

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: