Spark dantų tiesinimo kapos. Ką reikia žinoti?

Kas yra Spark dantų tiesinimo kapos?

Spark kapos yra Ormco kompanijos gaminamos dantų tiesinimo kapos. Tiesinimas kapomis – alternatyva tiesinimui breketais.

Spark kapos – tai itin kokybiškos kapos, kurios pagamintos iš specialios „TrueGEN”medžiagos, todėl pasižymi šiomis savybėmis:

 • Yra itin skaidrios;
 • Yra atsparesnės pigmentavimuisi (lyginant su kitų gamintojų kapomis);
 • Kapų kraštai yra nupoliruoti, neaštrūs, todėl mažiau dirgina dantenas ir yra patogensės dėvint;
 • Tampriai apspaudžia dantis, todėl jų yra labai geras laikomumas;
 • Yra pagamintos iš medžiagos, kurios savybės lemia tai, kad generuojama tolygi jėga, reikalinga efektyviai ištiesinti dantis.
 • Nesukelia alergijų, nes jos pagamintos iš medicininės paskirties skaidraus polimero

Kaip Spark kapos ištiesina dantis?

Kai dantys tiesinami kapomis, yra pagaminamas tam tikras individualių kapų kiekis. Panešiotų kapų rinkinys yra keičiamas į naujas kapas kas 7-14 dienų (gydytojas nurodo trukmę).

Kiekvienoje kapoje yra užprogramuotas tam tikras danties judesys. Kapų pagalba yra sukuriama spaudimo jėga tam tikroje danties zonoje ir taip dantis juda link suplanuoto rezultato. Kad judesys įvyktų iki galo – kapos burnoje turi būti nešiojamos ne trumpiau kaip 22 valandas per parą (išsiimamos tik dantų valymo ir valgio metu).

Kad judesys būtų kuo efektyvesnis – dažniausiai nepakanka vien kapų – taip pat reikia ant dantų priplombuoti nedidelius plombos gabaliukus (“attachment’us”). Taip pat gali būti reikalinga nešioti elastikus, pašlifuoti tarpdančius ir t.t.

Kokias sąkandžio patologijas galima koreguoti su Spark dantų tiesinimo kapomis?

 • Siekiant panaikinti tarpus tarp dantų, esant diastemai;
 • Susigrūdusių dantų tiesinimui;
 • Atviro sąkandžio gydymui (kai nėra ryškaus skeletinio defekto);
 • Gilaus sąkandžio gydymui (kai nėra ryškaus skeletinio defekto);
 • Kryžminio sąkandžio gydymui (gali būti derinama su žandikaulio plėtimu);
 • Kai dantis reikia perstumti ne daugiau kaip 5 milimetrus.

Dantų tiesinimo kapomis galima koreguoti ne visas sąkandžio patologijas, dėl individualaus atvejo reikia kosultuotis su gydytoju, kuris atlieka dantų tiesinimą kapomis.

Kokia yra gydymo Spark kapomis eiga?

Konsultacija. Konsultaciją reikia atlikti pas gydytoją, kuris atlieka dantų tiesinimą kapomis (specializuojasi šioje srityje). Kokios firmos kapas naudoja gydytojas – priklauso nuo individualaus gydytojo odontologo/ortodonto (ne visi specialistai dantų tiesinimui naudoja Spark kapas).

Konsultacijos metu atliekama apžiūra, įvertinama, ar sąkandžio patologiją galima koreguoti kapų sistema. Paskiriami reikalingi tyrimai: rentgenografija, padaromos nuotraukos, nuimami/nuskanuojami dantų atspaudai.

Gydymo planas. Skaitmeninės sistemos pagalba suplanuojami būsimi dantų judesiai ir sąkandžio pokyčiai.

Kapų gamyba. Pagal numatytus dantų pokyčius, pagaminamas reikalingas skaičius individualių permatomų kapų, kurios gydymo eigoje bus keičiamos.

Kapų nešiojimas. Pacientas gauna individualiai pagamintus kapų rinkinius. Kapas reikia keisti paeiliui maždaug kas 1-2 savaites arba taip, kaip nurodė gydytojas. Nešiojant kapas 22-24 val. per parą dantys mechanine jėga po truputėlį spaudžiami į reikiamą poziciją. 

Tarpiniai vizitai. Vizitai pas gydytoją ortodontą būna maždaug kas 2-3 mėnesius.

Retencinis laikotarpis. Po bet kokio ortodontinio gydymo (dažniausiai) yra paskiriams reteineris (speciali vielutė vidinėje dantų pusėje, skaidri kapa arba plokštelė), kuris “užlaiko” dantis toje pozicijoje, kurioje jie yra pabaigus ortodontinį gydymą.

Kokia yra Spark kapų kaina?

Kaina labai priklauso nuo klinikos, gydytojo kompetencijos, individualios situacijos, tačiau įprastai gydymas kapomis kainuoja 3000 – 5000 Eur.

Daugiau apie dantų tiesinimo kapas galite skaityti ČIA.

***

Konsultacija dėl tiesinimo kapų (pas gyd.od. Simoną Korop):

InMedica, Šeimyniškių g. 19, Vilnius
Registratūros telefonas:+370 521 99 557

seimyniskes.odontologai@inmedica.lt

Kiti straipsniai: