5 mitai apie dantų tiesinimo kapas

Vis daugiau žmonių renkasi dantų tiesinimui skaidrias tiesinimo kapas. Tačiau visuomenėje yra tam tikrų mitų apie šį gydymo metodą.

Štai keletas dažniausiai pasitaikančių mitų:

1. Dantų tiesinimo kapos yra tinkamos tik nesudėtingoms sąkandžio patologijoms koreguoti. Tyrimai ir praktika rodo, kad dantų tiesinimo kapos yra ne mažiau veiksmingas pasirinkimas, esant įvairaus sudėtingumo sąkandžio patologijoms. Jos tinkamos esant tarpams tarp dantų, esant susigrūdusiems dantims, kai yra atviras, gilus, kryžminis ir kt. sukandimas.
2. Dantų tiesinimo kapos yra visada brangesnis gydymo būdas, nei tiesinimas breketais. Dažnai gydymas kainuoja gana panašiai, tiesiog dantis tiesinant breketais, mokama tam tikra suma kiekvieno vizito metu (todėl išlaidos atrodo mažesnės), tuo tarpu dantis tiesinant kapomis – dažnai už gydymą mokama visa suma vienu kartu ar per 2 kartus (kiekviena klinika turi savo kainodarą), todėl kapų kaina atrodo didelė. Beje, vis daugiau klinikų siūlo įvairias galimybes už tiesinimo kapas atsiskaityti dalimis (lizingu).
3. Dantų tiesinimas kapomis gali būti taikomas tik suaugusiems. Dantų tiesinimas skapomis dažniausiai taikomas tada, kai jau yra išdygę visi nuolatiniai dantys (išskyrus protinius dantis). Taigi tiesinimas kapomis dažnai jau galimas nuo 13-15 metų.
4. Dantų tiesinimo kapos yra nepatogios. Dantų tiesinimo kapos tampriai apspaudžia dantis (nes yra individualiai gaminamos), jų krašati yra nupoliruoti, taigi jos yra gana patogios. Taip, uždėjus naujas tiesinimo kapas – dažnai jaučiamas spaudimas pirmas 2-3 dienas, nes dantys yra judinami/spaudžiami į naują poziciją. Beje, literatūroje teigiama, kad tiesinimas kapomis yra mažiau skausmingas/nepatogus, nei tiesinimas breketais.
5. Dantų tiesinimas kapomis užtrunka ilgiau nei breketais. Išties gydymas kapomis užtrunka panašiai kaip dantų tiesinimas breketais (dažniausiai 12-24 mėnesius). Dažnai tiesininimas kapomis trunka net trumpiau, nes kapos nuolatos aktyviai veikia, nes paciantas pats jas keičia namuose, tuo tarpu breketus aktyvuoja ortodontas, todėl reikalingi reguliarūs (dažnesni nei dantis tiesinant kapomis) vizitai pas gydytoją, o kartais jie praleidžiami ir pan… (todėl gydymas „išsitęsia”).

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: