Ar būtina pašalinti protinius dantis prieš ortodontinį gydymą?

Dažnai manoma, kad prieš ortodontinį gydymą būtina pašalinti protinius dantis. Tačiau, tai yra netiesa.

Ortodontas prieš sudarydamas gydymo planą, įvertina protinių dantų būklę ir nustato, ar reikalinga juos pašalinti, ar ne.

Kada rekomenduojama pašalinti protinius dantis prieš ortodontinį gydymą?

Pavydžiui, jei protiniai dantys auga netaisyklingoje padėtyje, yra pažeisti karieso, trukdo dantų ištiesinimui (nes maži dantų lankai ir protiniai dantys užima gana daug vietos), nuolat kartojasi perikoronitas – tada gali būti rekomenduojamas protinių dantų pašalinimas.

Deja, daugelio žmonių žandikauliai yra „per maži”, kad sutilptų ir protiniai dantys, todėl gana dažnai yra rekomenduojama protinius dantis pašalinti prieš ortodontinį gydymą (bet tai nuspręsti turi ortodontas).

Kada protiniai dantys nešalinami (prieš ortodontinį gydymą)?

Jei protiniai dantys taisyklingai išdygę, nepažeisti karieso ir dantų lanke jiems yra pakankamai vietos, bei jie „netrukdo” kitų dantų tiesinimui ortodontinio gydymo metu – tada jie yra nešalinimai. Yra situacijų, kada net naudinga, jei jie yra, nes jie gali sukurti papildomą „atramą” kitų dantų tiesinimui (ypač aktualu, jei dantys tiesinami kapomis).

IŠVADA. Ar bus rekomenduojama pašalinti protinius dantis, ar ne – priklauso nuo individualios situacijos ir gydytojo ortodonto sprendimo. Tačiau tikrai nėra taip, kad protiniai VISADA „trukdo” dantų tiesinimui.

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: