Ar galima rūkti su tiesinimo kapomis burnoje?

Nerekomenduojama rūkyti, kai kapos yra burnoje. Jei yra atliekamas dantų tiesinimas kapomis, rekomenduojama rūkymo metu kapas išsiimti iš burnos.

Nerekomenduojam rūkyti su kapomis burnoje dėl 2 priežasčių:

  1. Tiesinimo kapos gali pigmentuotis – tapti nebe skaidrios, su rusvu atspalviu. Tačiau spalvos pokytis dažniausiai nėra intensyviai matomas, kai kapos yra ant dantų. Nuotraukoje pateikiamas pavyzdys, kaip kapos atrodo po 7 dienų nešiojimo, kai yra rūkoma.

2. Nikotinas ir kitos cigaretėse esančios cheminės medžiagos gali pakeisti tiesinimo kapos struktūrą, gali pakisti kapos elastingumas. Todėl gali sumažėti gydymo efektyvumas, dantų tiesinimas gali užtrukti ilgiau.

Ką daryti, jei dantų tiesinimo kapos pigmentavosi?

Jokiu būdu nemirkykite/neplaukite kapų karštu vandeniu. Taip pat kapų valymui nenaudokite abrazyvios dantų pastos (skirtos dantų balinimui), nes galite subraižyti kapų paviršių ir jos pigmentuosis dar labiau.

Kapų valymui rekomenduojama naudoti atskirą minkštą dantų šepetėlį ir neabrazyvią dantų pastą (ar bespalvį skystą muilą). Daugiau apie tiesinimo kapų valymą galite skaityti ČIA.

IŠVADA

Tikrai galima dantis tiesinti kapomis ir rūkantiems žmonėms, tiesiog rūkymo metu geriausia kapas išsiimti iš burnos. Ir svarbu žinoti, kad kapos burnoje turi būti ne trumpiau kaip 22 valandas per parą, taigi svarbu, kad kapų išsiėmimas dėl rūkymo nesutrumpintų kapų nešiojimo trukmės.

Kiti straipsniai: