Ar tiesinimo kapomis dantys ištiesinami greičiau nei breketais?

Dažnai pabrėžiama, kad kai sąkandis koreguojamas dantų tiesinimo kapomis – gydymas trunka TRUMPIAU nei breketais. Tačiau ar tai yra tiesa?

Mokslinėje literatūroje galima rašti prieštaringų straipsnių.

P.H. Bushang ir bendraautoriai ištyrė, kad bendra gydymo trukmė su tiesinimo kapomis buvo 67 % trumpesnė, palyginus su breketų sistema. Ženkliai trumpesnis ortodontinio gydymo tiesinimo kapomis laikas aiškinamas tuo, kad atliekant tiesinimą kapomis – netaikomas baigiamasis etapas, kuris naudojant breketų sistemą gali užtrukti iki 6 mėnesių (ir ilgiau).

Tačiau yra tyrimų, kurių rezultatuose nurodoma, kad nėra skirtumo (statistiškai reikšmingo) tarp tiesinimo kapų ir breketų sistemos gydymo trukmės.

Kada tiesinimas breketais yra efektyvesnis nei kapomis?

Yra situacijų, kai gydymas breketais užtrunka trumpiau nei kapomis. Pavyzdžiui, kai ortodontinio gydymo metu atliekamas dantų šalinimas, gydymo tiesinimo kapomis trukmė yra 44 % ilgesnė, palyginti su gydymu breketų sistema (Weihong Li ir bendraautorių tyrimo rezultatai).

IŠVADA. Kiek laiko užtruks ortodontinis gydymas priklauso nuo keletos dalykų: nuo individualios situacijos (kokio sudėtingumo sąkandžio patologija), nuo dantis tiesinančio odontologo kompetencijos, nuo gydymo metodo ir t.t.

Negalima teigti, kad tiesinimas kapomis VISADA bus greitesnis nei tiesinimas beketais, tačiau išties gana dažnai tiesinimas kapomis užtrunka trumpiau nei breketais. Taip yra todėl, nes kapomis dantis galima judinti segmentais ir todėl gydymas yra efektyvesnis (gydymo metu juda tik tie dantys, kurių judesius suplanuoja gydytojas, kad būtų gautas geriausias rezultatas).

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: