Ar dantų tiesinimui pakanka TIK kapų?

Dažniausiai – taip. Daugeliu atvejų dantims ištiesinti pakanka skaidrių kapų ir attachment’ų’ (plombos gabaliukų) ant dantų.

Tačiau esant sudėtingoms situacijoms gali būti naudojami ir papildomi elementai, kurie padeda pasiekti gerą gydymo rezultatą.

Kokie papildomi elementai gali būti naudojami, dantis tiesinant kapomis?

Dažniausiai naudojama:

Sagutės. Tai į breketus panašūs elemetai. Sagutės dažniausiai reikalingos elastikams /elastinėms grandinėlėms pritvirtinti. Jos gali būti metalinės arba baltos/skaidrios/danties spalvos.

Elastikai. Tai tam tikros gumelės, kurios padeda koreguoti sukandimą, sukurdamos papildomą reikiamą jėgos kryptį.  Elastikai dedami tam tikra kryptimi ant dantų. Kryptis priklauso nuo sąkandžio patologijos. Labai svarbu, kad elastikai būtų nešiojami tiksliai taip, kaip nurodyta ortodonto ir tiek valandų, kiek nurodyta (dažniausiai nešiojami 22 valandas per parą, tačiau tam tikrai atvejais tik nakties metu ir t.t.).

Ortodontiniai mini-implantai.  Tam tikrais atvejais prie kaulo yra tvirtinami ortodontiniai implantai, kurie sukuria stabilią atramą ir taip padeda tinkamai koreguoti dantų pozicijas. Jie pašalinami po ortodontinio gydymo.

Taip pat gali būti taip, kad sąkandis koreguojamas dviem etapais: prieš dantis tiesinant kapomis, naudojamas sąkandį koreguojantis aparatas (distalizavimo, funkcinis, žandikaulio plėtiklis ir kt.) ir po to – paskiriamos dantis tiesinančios kapos.

Pasikonsultuokite su dantis tiesinančiu gydytoju odontologu ir sužinosite, kas labiausiai tinka Jūsų atveju.

***

Pasikonsultuoti dėl dantų tiesinimo kapų pas gyd.od. Simoną Korop galite:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)
Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

Rašykite, jei turite klausimų: simona.korop@gmail.com

Daugiau informacijos: www.ortokapos.lt

Kiti straipsniai: